مرگ دانش آموز مهابادی و انگشت اتهام به سمت آموزش و پرورش

سرویس موکریان_ به دنبال مرگ دانش آموز مهابادی در تصادف مرگبار محور سردشت_ مهاباد، انگشت اتهام به علت برگزار نکردن امتحانات درشهر خلیفان متوجه آموزش و‌پرورش مهاباد شد.

سرویس موکریان_ به دنبال مرگ دانش آموز مهابادی در تصادف مرگبار محور سردشت_ مهاباد، انگشت اتهام به علت برگزار نکردن امتحانات درشهر  خلیفان متوجه آموزش و‌پرورش مهاباد شد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش خبرنگار زریان _موکریان صبح روز دوشنبه یک دستگاه پراید که حامل چهار دانش آموز روستای «قلعه جوغه» از توابع مهاباد بود در  نزدیکی روستای آفان در جاده مهاباد به سردشت با یک  دستگاه خودرو وانت تویوتا و پژو پارس برخورد کرد.
در این تصادف راننده پراید و یک دانش آموز فوت کرد و پنج نفر مصدوم شدند.
صبح امروز نیز ۲ نفر از  دانش آموزان مصدوم در این حادثه  برای مداوای بیشتر به بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه اعزام شده اند که هم اکنون بستری و تحت نظر قرار دارند.
این دانش آموزان که در مقطع متوسطه اول تحصیل می کردند، دختر بوده و برای امتحان یکی از دروس خود با یک دستگاه پراید مسافرکش عازم مهاباد بودند.
افکار عمومی که از مرگ این دانش آموز شوکه شدند می پرسند چرا آموزش و پرورش مهاباد امتحانات را در شهر خلیفان برگزار نمی کرد و  دانش آموزان برای حضور در یک جلسه امتحان باید ۴۵ کیلومتر راه غیر استاندار را طی کنند.
آموزش و‌پرورش مهاباد به صدور یک اطلاعیه تسلیت برای فوت دانش آموزی قناعت کرده ‌و به سئوال مطرح شده در نزد افکار عمومی پاسخ نداده است.
خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) به جای مسئولان   برای قانع کردن افکار عمومی تلاش کرد اما مردم را مقصر قلمداد کرد.
این خبرگزاری نوشت« در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در شهر خلیفان مدرسه متوسطه اول دخترانه با نام دبیرستان قانون شروع به کار کرده و در حال حاضر نیز با آمار تحصیلی ۳۰ نفر دانش آموزان دختر متوسطه درحال تحصیل هستند.
براساس اعلام مسوولان آموزش و پرورش بارها جهت افزایش آمار دبیرستان دخترانه قانون با دهیاران روستاهای همجوار شهر خلیفان، جهت مراجعه به این دبیرستان و عدم مراجعه به شبانه روزی شهرستان مهاباد بحث شده است که با عدم همکاری اولیا در این رابطه مواجه شده ایم.»
#مهاباد #اخبار_مهاباد #زریان #آموزش_و_پرورش_مهاباد