یک میلیون متر مکعب آب سد بوکان به صنعت تخصیص پیدا کرده است

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: یک میلیون متر مکعب آب از سد شهید کاظمی به صنعت این شهرستان تخصیص پیدا کرده است.

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: یک میلیون متر مکعب آب از سد شهید کاظمی به صنعت این شهرستان تخصیص پیدا کرده است.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، "لقمان خسروپور"در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بوکان با اشاره به آب سد خراسانه گفت: در راستای استفاده بهینه در بخش کشاورزی و بحث گردشگری باید با هم اندیشی اعضا در جهت مصرف آب سد خراسانه راهکارهای اساسی ارائه شود.

 خسروپور ضمن تاکید بر مصرف بهینه آب کشاورزی به منظور جلوگیری از ایجاد بحران آب و کمبود سفره های زیر زمینی افزود: باید با مدیریت صحیح بر مصرف آب و ترویج کشت محصولات کم آب بر در حوزه کشاورزی در راستای جبران کمبود آب سفره های زیر زمینی در تلاش باشیم.

 وی در ادامه به تخصیص آب به واحدهای صنعتی اشاره کرد و ضمن تشکر از مدیریت منابع آب گفت یک میلیون متر مکعب از سد شهید کاظمی به حوزه صنعت تخصیص یافته و این سهم از آب های سطحی به زیرزمینی منتقل شده و با این شرایط تا چند سال دیگر مشکلی برای تخصیص آب نداریم و واحدهای تولیدی و صنعتی که تخصیص آب ندارند میتوانند از این ظرفیت استفاده کنند

خسروپور در ادامه گفت: باید بحث لایه روبی زرینه رود و سیمینه رود در دستور کار قرار گیرد و نسبت به آزاد سازی تصرفات در حریم رودخانه ها اقدامات اساسی صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان بر آموزش صحیح روستاییان و گذاشتن کلاس های آموزشی در حوزه آبیاری کشاورزی تاکید کرد.

در ادامه جلسه مواردی از قبیل تامین اعتبارات مورد نیاز از محل احیاء دریاچه ارومیه برای شهرستان، تامین اعتبار لازم جهت لایه روبی زرینه و سیمینه رود، ترویج محصولات کم آب بر توسط جهاد کشاورزی، آزاد سازی حریم رودخانه ها و ارائه گزارشات لازم توسط اداره آبیاری به فرمانداری و تامین تخصیص آب مورد نیاز ۱۴ واحد سرمایه گذاری بخش کشاورزی و ۸ واحد سرمایه گذاری بخش گردشگری توسط اعضای حاضر در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.