قرارداد لژیونر مهابادی  با باشگاه والیبال لوبلیانا تمدید شد

سرویس موکریان_  «آکو کریمی» والیبالیست شایسته مهابادی قرارداد خود را با باشگاه لوبلیانا /Ljubljana Volley/ اسلوونی برای فصل (۲۰۱۹-۲۰۲۰) به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

سرویس موکریان_  «آکو کریمی» والیبالیست شایسته مهابادی قرارداد خود را با باشگاه لوبلیانا /Ljubljana Volley/ اسلوونی برای فصل (۲۰۱۹-۲۰۲۰) به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، آکو کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با درخواست مسوولان باشگاه والیبال لوبلیانا /Ljubljana Volley/ اسلوونی و توافق صورت گرفته به مدت یک فصل دیگر در این تیم حضور خواهم داشت.

وی ادامه داد: لیگ دسته اول کشور اسلوونی جزو لیگ‌های پویا و معتبر اروپاست که با حضور ۱۰ تیم هم‌اکنون در حال برگزاری است.

کریمی با اشاره به اینکه به عنوان اولین لژیونر تاریخ والیبال مهاباد برای چهارمین سال پیاپی قرارداد خود را با این تیم تمدید کرده است، اضافه کرد: امسال هم به عنوان کاپیتان و بازیکن در پست پاسور در خدمت این تیم خواهم بود.

وی افزود: هفته دوم لیگ والیبال باشگاه‌های دسته اول اسلوونی در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به پایان رسیده و تیم «لوبلیانا» در ۲ دیدار قبلی خود با نتایج مشابه ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافت.

«کریمی» سال گذشته هم به عنوان جوان‌ترین مربی ایرانی توانست مدرک مربیگری سطح ۲ بین‌المللی والیبال را کسب کند.

این جوان شایسته مهابادی از داوران ملی فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران نیز محسوب می‌شود؛ وی نامزد داور بین‌المللی والیبال است که موفق به حضور در قضاوت فینال جام ملت‌های آسیا و لیگ جهانی والیبال شده و بازی‌های حساسی چون ایران - لهستان، ایران- ایتالیا و آرژانتین - ایتالیا را داوری کرده است.

«آکو کریمی» متولد سال ۱۳۷۰ و دانشجوی دکترای رشته مکانیک دانشگاه تکنیک TUM مونیخ آلمان و LJU لوبلیانا اسلوونی است.

مهاباد یکی از قطب‌های رشته والیبال در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود؛ فرهاد پیروت‌پور نیز از این شهرستان هم‌اکنون در تیم شهرداری ارومیه بازی می‌کند.