مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت:

 بوکان از نظر مخابراتی جزء سه شهرستان اول آذربایجان غربی است

سرویس موکریان_ مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت که  بوکان بهترین شهرستان از نظر مخابراتی  و  جزء سه شهرستان اول در سطح استان است .

سرویس موکریان_ مدیر مخابرات منطقه آذربایجان‌غربی گفت که  بوکان بهترین شهرستان از نظر مخابراتی  و  جزء سه شهرستان اول در سطح استان است .

​​​​​​​«چنگیز نوری» در  جلسه هم‌اندیشی با «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان که در خصوص مسائل و مشکلات حوزه مخابرات شهرستان بوکان در محل فرمانداری شهرستان بوکان برگزار شد، شهرستان بوکان را جزء شهرستان‌های خوب از نظر شاخص‌های مخابراتی عنوان کرد و افزود: تلاش ما در جهت همسان‌سازی شهرستان، متناسب با سایرهای شهرهای استان است.

 وی میانگین ضریب نفوذ خانوار در بوکان را بسیار خوب و ۹۶ درصد اعلام کرد و ادامه داد: نزدیک به ۱۸هزار مشترک اینترنت و بیش از ۶۰هزار مشترک تلفن ثابت وجود دارد، که از این نظر نزدیک به میانگین استانی قرار دارد.

مهندس نوری بوکان را بهترین شهرستان از نظر مخابراتی در جنوب استان و جزء سه شهرستان اول در سطح استان برشمرد و گفت: نگاه ویژه‌ای به بوکان خواهیم داشت و هر جایی که شهرستان در آن عقب‌ماندگی دارد با اعلام مسئولین شهرستانی در جهت رفع آن قدم خواهیم نهاد.

در ادامه جلسه «خسروپور» بوکان را با توجه به مسائل و مشکلات خاص خود نیازمند نگاه و توجه ویژه مسئولان در سطح استان عنوان کرد و گفت: کم توجهی به شهرستان بوکان در همه حوزه‌ها در حال نهادینه شدن است و انتظار ما در حوزه ارتباطات و مخابرات بهبود وضعیت موجود و رفع مشکلات و کمبودهای فعلی است.

 در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان پیشنهاداتی در سه بخش به شرح ذیل عنوان نمود:

   ۱. بخش موبایل جاده‌ای:

  ایجاد سایت در سه‌راهی شرفکند

  ایجاد سایت در حوالی روستای اختطار

  ایجاد سایت در جاده حسین‌مامه برای پوشش جاده‌های فرعی روستاهای اطراف

  بهبود پوشش بین روستای ملالر و شهر سیمینه

  ایجاد سایت همراه اول در خروجی بوکان به سمت سقز جهت پوشش بهتر جاده و پوشش روستای تبت.

  ۲. بهبود اینترنت روستایی:

 تبدیل سایت روستای حاجی‌آباد به 3G

 تبدیل سایت روستای ملالر به 3G

 تبدیل سایت روستاهای شیخلر، یکشوه، شهریکند، کهریزه و کوره‌کانی به 3G و 4G

 ایجاد سایت روستای جوانمرد برای پوشش روستا با ۶۴۶ خانوار، پوشش روستای اوینه‌چی و بهبود پوشش جاده‌ای جاده شاهین‌دژ-بوکان

 ایجاد سایت همراه اول در روستاهای ترکمانکندی، ینگیجه، ساریقامیش بهی و روستای قارنجه‌کوچک (سایت قارنجه‌کوچک برای پوشش روستاهای آغلیان، سریل‌آباد، قلعه‌رسول‌سیت، پیرولی‌باغی و جاده‌ای فرعی با مجموع پوشش ۱۲۲۳ خانوار)

 ایجاد سایت در روستای جمبوغه (پوشش جاده بوکان-سردشت در آینده)

 ایجاد سایت در روستای سدرآباد (گردشگری)

 ایجاد سایت در منطقه‌ کوره‌های آجرپزی

 ایجاد سایت در محوطه یا اطراف سد شهیدکاظمی

 ۳. واگذاری اینترنت به روستاهای:

ترکاشه، قشلاق، قزل‌گنبد، چهاردیوار، پاشبلاغ، ینگی‌کند، احمد‌آباد، قره‌داغ، درویشان، علی‌کند، کوره‌کانی، زیراندول و آغوتمان

در پایان جلسه مقرر گردید، در سریعترین زمان ممکن تیم بهینه‌سازی جهت بازدید و بررسی به شهرستان اعزام و لیست پیشنهادات ارائه شده از طریق مخابرات شهرستان تنظیم و به اداره کل مخابرات منطقه آذربایجان غربی برای بررسی و اقدامات لازم ارسال گردد.