صدور حواله‌های بانکی ادارات کردستان، الکترونیکی شد

سرویس کردستان- مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان، از الکترونیکی شدن صدور حواله های بانکی از اول خرداد ماه امسال خبر داد.

سرویس کردستان- مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان، از الکترونیکی شدن صدور حواله های بانکی از اول خرداد ماه امسال خبر داد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، پیمان خلیلی، ضمن اعلام این خبر در تشریح نحوه عملکرد این سامانه اظهار کرد: سامانه صدور حواله الکترونیک، جایگزین چک شده و به گونه ای طراحی شده که حواله صادره به صورت الکترونیک میان دستگاه های اجرایی و عوامل ذینفع در فرآیند انتقال وجه، جابه جا می شود و پس از تایید نهایی، بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و در سریع‌ترین زمان، انتقال وجه به حساب مقصد انجام می گیرد.

وی اضافه کرد: به طور قطع این امر موجب چابکی و توانمندی مجموعه مالی دولت خواهد شد.

خلیلی خاطرنشان کرد: به دلیل بهره مندی از شبکه ملی اطلاعات و استفاده از توکن یا همان نماد امضا، این سامانه از امنیت بالایی برخوردار است.

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان در ادامه تصریح کرد: طبق دستور استاندار محترم و در راستای توسعه دولت الکترونیک و شفافیت اداری، دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری با پیگیری از نهاد ریاست جمهوری، دسترسی ادارات و ارگان های سطح استان به این سامانه از طریق شبکه دولت و پل ارتباطی با شبکه ملی اطلاعات را فراهم کرد.

گفتنی است؛ تاکنون حدود ۶۰۰ دستگاه دولتی کردستان به شبکه دولت متصل شده اند و دسترسی به ۳۷ سامانه ملی از جمله ستاما، سیماد، سنا، سامد، ستیاد، سادا و ... در استان فراهم شده است.