رقم بدهی شهرداری مهاباد به پرسنل و تامین اجتماعی اعلام شد

سرویس موکریان- شهردار مهاباد گفت: مجموع معوقات شهرداری مهاباد در قالب حقوق معوقه پرسنل و بدهی به تامین اجتماعی  ۳۶۰ میلیارد ریال است.

سرویس موکریان- شهردار مهاباد گفت: مجموع معوقات شهرداری مهاباد در قالب حقوق معوقه پرسنل و بدهی به تامین اجتماعی  ۳۶۰ میلیارد ریال است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، مصطفی احمد زاده عضو شورای اسلامی شهر مهاباد در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: با استعلام از واحد امور مالی شهرداری مهاباد آخرین وضعیت معوقات حقوق و مزایای  پرسنل و کارگران شهرداری مهاباد ۱۴ میلیارد تومان اعلام شده است.

 وی افزود: جمع حقوق پایه سالهای ۹۷ و ۹۸ پرسنل و کارگران شهرداری مهاباد ۶ میلیارد و ۵۸۶ میلیون تومان است و جمع مزایای پرداختی این دو سال نیز ۷ میلیارد و ۸۱۸ میلیون تومان است که کل حقوق معوقه پرسنل و کارگران شهرداری مهاباد را شامل می‌شود.

احمدزاده گفت: با این اوصاف این آمار آخرین وضعیت معوقات حقوق و مزایای پرسنل و کارگران شهرداری مهاباد تا نهم شهریورماه است پرداختهای هفته اول شهریور نیز در آن لحاظ شده است.

 معوقات شهرداری مهاباد به کارکنان و کارگران  و وجود نیروی مازاد در چند سال گذشته یکی از مشکلات مهم این نهاد به شمار می‌روند و هر سال بخش عظیمی از بودجه صرف پرداخت حقوق معوقه به پرسنل خواهد شد به نحوی که در دو سال اخیر شهرداری مهاباد پروژه عمرانی چندانی نداشته است.

اخیرا روابط عمومی شهرداری مهاباد در کانال تلگرامی خود از پرداخت بخشی از حقوق پرسنل خدمات شهری شهرداری مهاباد در ۱۱ شهریور ماه و بخش پرداخته بخش دیگری از حقوق معوقه پرسنل در ۱۲ و ۱۴ شهریورماه خبر داد.

روز گذشته نیز شهردار جدید مهاباد هم مجموع معوقات شهرداری مهاباد شامل حقوق معوقه پرسنل و بدهی به تامین اجتماعی  را ۳۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

شهرداری مهاباد در بودجه سال ۹۸ خود ۶۱۰ میلیارد ریال پیش بینی کرده که ۶۰ درصد از بودجه صرف هزینه های جاری و پرداخت حقوق پرسنل شهرداری است و ۴۰ درصد باقیمانده هم  برای اجرای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده است.