قتل دختربچه میاندوآبی به خاطر چند النگو/ قاتل بخشیده شد

سرویس آذربایجان غربی_  نوجوان 15 ساله ای که با وسوسه سرقت النگوهای دختر بچه پنج ساله او را کنار کانال آب روستای شین آباد کشاند و بعد از سرقت دخترک را به داخل کانال آب پرتاب کرد؛با اعلام گذشت اولیای دم بخشیده شد.

سرویس آذربایجان غربی_  نوجوان 15 ساله ای که با وسوسه سرقت النگوهای دختر بچه پنج ساله او را کنار کانال آب روستای شین آباد کشاند و بعد از سرقت دخترک را به داخل کانال آب پرتاب کرد؛با اعلام گذشت اولیای دم بخشیده شد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از رکنا،صبح امروز پدر و مادر دختر بچه ای پنج ساله اهل روستای شین آباد میاندوآب،که چند ماه قبل توسط یک نوجوان به قتل رسیده بود؛ با حضور در دادگستری میاندوآب از قاتل فرزندشان اعلام گذشت کردند.

قتل در شین آباد در یک روز سرد زمستانی

اواسط بهمن ماه سال 98 ، مادر و پدر دختر بچه پنج ساله ای متوجه تاخیر او در برگشت به خانه شدند.دخترک که برای بازی به جلوی در خانه شان رفته بود،ناگهان ناپدید شده بود و با طولانی شدن غیبت او،پدر و مادرش موضوع را به پلیس اطلاع دادند و تحقیقات ماموران نیروی انتظامی برای پیدا کردن ردی از دخترک آغاز شد.

در تحقیقات محلی مشخص شد که دختربچه آخرین بار با پسرعموی پدر خود به نام رضا دیده شده است.به این ترتیب رضا به عنوان تنها مظنون پرونده مورد بازجویی قرار گرفت.

قتل دختر بچه با وسوسه النگوهایش

رضا که در مراحل اولیه بازجویی از بیان حقیقت طفره می رفت،سرانجام لب به اعتراف گشود و پرده از راز جنایت هولناک خود برداشت و گفت:«مدتی بود که برق النگوهای دختربچه چشمانم را گرفته بود و منتظر فرصتی بودم که آنها را از دستش دربیاورم و سرقت کنم.صبح روز حادثه دخترک را مشغول بازی در کوچه دیدم.او تنها بود و برای همین با خودم فکر کردم که موقعیت برای ربودن النگوهایش مناسب است.به او گفتم می خواهم برایش خوراکی بخرم و با این وعده به بهانه رفتن به بقالی،او را همراه خودم با نزدیکی کانال آب روستا بردم.می خواستم در آن محل خلوت النگوها را از دستش دربیاورم اما یکدفعه او شروع به داد و بیداد کرد.من هم سریع النگوها را از دستش بیرون کشیدم و او را به داخل کانال آب پرتاب کردم.»

بعد از اعترافات هولناک قاتل 15 ساله، جسد طفل بی گناه کشف شد و متهم راهی زندان شد.

بخشش بی قید و شرط

در حالی که روند قانونی رسیدگی به پرونده در حال انجام بود،صبح روز دوشنبه پدر و مادر دختربچه به دادگستری میاندودآب رفته و از قاتل فرزندشان اعلام کردند و حتی تقاضای دیه هم نکردند.

این زوج جوان که به جز دختربچه یک فرزند دوازده ساله هم دارند انگیزه خود را از بخشش قاتل رضای خدا اعلام کردند./