حرمت  معلم را پاس بداریم تا عزادار فضیلتها نباشیم / سلیمان فیضی

سرویس مقاله_این یادداشت به قلم «سلیمان فیضی» مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان و کارشناس ارشد علوم سیاسی نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

سرویس مقاله_این یادداشت به قلم «سلیمان فیضی» مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان و کارشناس ارشد علوم سیاسی نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

​​​​​​​گرامي مي داريم ياد و خاطره معلمانی  را که در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی، همچون ستارگانی پرفروغ درخشیدند. با برآمدن آفتاب دوازدهمین روز اردیبهشت،  ياد مي کنيم از معلم بزرگ ، استاد شهيد مرتضي مطهري و هفته بزرگداشت مقام معلم را خدمت فرهنگيان فرهيخته تبريک و تهنيت عرض مي نمائیم.

اهل اندیشه بودن،  دغدغه پرورش و تربیت داشتن، آن هم بر اساس مبانی دین مبین اسلام از ویژگی های بارز  شهید مطهری است که در عین حال دلیل اصلی شهادت وی بود.  اندیشه و  پرورش مسیر سعادت و توسعه یک ملت را هموار می سازد و این سبب می شود صاحبان اندیشه، یاد دهندگان علم و پرورش دهندگان ملت و در یک کلمه  «معلمان»، جایگاه رفیع و عظیمی داشته باشند. مقام معظم رهبری درمورد مقام والای معلم فرموده اند: تشکیل هویت نسل جدید به دست معلم است.

با توجه به این جایگاه و نقش مهم معلم در تعالی انسانها، چنانچه بخواهیم درآینده عزادار فضیلت های انسانی نباشیم ، همواره باید حرمت مقام معلم را پاس بداریم.

از یاد نبریم معلمان به عنوان معماران جامعه، همیشه در بحرانهای تاریخی حماسه ساز بودند و با عشق و ایثار،  نگذاشتند و نمی گذارند چرخ آموزش و پرورش از حرکت بازایستد . معلمان همواره خالق تصاویری بودند که تا سالها راویان تاریخ از آن با زبان تحسین یاد می کنند.

تاریخ و آیندگان در برابر حماسه های معلمان در دوران بحران کرونا ، سر تعظیم فرود می آورند. ایثارگرانی که در سخت ترین شرایط ، سنگر تعلیم و تربیت را ترک نکردند.

صدای گرفته ی معلم جان‌باخته را نمی توان فراموش کرد، آنگاه که کرونا نای نفس کشیدن را از او گرفته بود، در آخرین دقایق زندگی اش در یک فایل صوتی با نام بردن از تک‌تک دانش آموزانش از آنها می خواهد که مواظب خودشان باشد.

آیا می توان تصاویر معلمان درگیر بیماری کرونا را  از یاد برد که با ماسک اکسیژن پشت لپ تاپ ظاهر شدند تا آموزش متوقف نشود؟

در خاتمه آرزومندیم خورشید تابناک لطف بیکران الهی ، بر عرصه ی آموزش و پرورش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ،بخصوص‌ آموزش و پرورش شهرستان بوکان ، همچنان پرتوافشانی کند و زندگی معلمان و دانش آموزان این خطه سرافراز را قرین شادی و سربلندی گرداند.