آغاز کمپین جمع آوری کمکهای مردمی برای بازسازی بازارچه آتش گرفته مهاباد

سرویس موکریان_فرماندار شهرستان مهاباد با اعلام دو شماره کارت از آغاز کمپین جمع آوری کمکهای مردمی برای بازسازی بازارچه قدیم مهاباد خبر داد که چند شب قبل در آتش سوخت.

سرویس موکریان_فرماندار شهرستان مهاباد با اعلام دو شماره کارت از آغاز کمپین جمع آوری کمکهای مردمی برای بازسازی بازارچه قدیم مهاباد خبر داد که چند شب قبل در آتش سوخت.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، «عارف خدرلو»  در جلسه ساماندهی کمک‌های مردمی برای بازسازی بازارچه قدیم مهاباد گفت: کمکهای مردمی از طریق دو شماره کارت  بانک ملی«6037997950171505» و بانک ملت «6104337427251531» جمع آوری می شود.

وی افزود: این حسابها از روز دوشنبه مسدود می شوند و اجازه برداشت از آنها داده نمی شود و هرگونه برداشت از این حسابها و هزینه کردن کمکها با نظر فرمانداری، ستاد بازسازی و مشورت تعدادی از خیرین که بر این حسابها نظارت دارند و کسانی که از این آتش سوزی خسارت دیده اند.

 فرماندار مهاباد میزان خسارات آتش‌سوزی بازارچه قدیم  این شهر را بیش از 30 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: برآوردهای اولیه حاکی از آن است که 23 میلیارد تومان خسارت به اجناس بازاریان، حدود 2 میلیارد و 100 میلیون تومان به ابنیه بازارچه و بیش از 5 میلیارد تومان نیز به زیرساخت‌های مختلف این مجتمع خسارت وارد شده است.

بزرگترین بازارچه کالاهای خارجی مهاباد در بلوار "شهید محمد امین احمدی" ساعت ۱۲:۳۰ جمعه شب دچار آتش سوزی شد.

آتش سوزی در راسته قدیم بازارچه معروف به "اصغری" روی داد که بعد از دو ساعت توسط نیروهای آتش نشانی مهار شد.

 گفته می شود 70 مغازه در این حادثه در آتش سوختند و چهار نفر نیز مصدوم شدند.

بازارچه اصغری مهاباد دارای ۲ راسته قدیمی و جدید است که با بیش از ۵۰۰ باب مغازه از بازارچه های مهم غرب کشور است که انواع و اقسام وسایل خانگی ، صوتی تصویری و پوشاک به ویژه خارجی در آن عرضه می شود.