دکتر عثمانی: پس از هر تصادف مردم برای هلاکت بنده و وزیر دعا می کنند! +ویدیو

سرویس موکریان- نماینده مردم بوکان در مجلس با انتقاد از تعلل دولت و مسئولان در رسیدگی به وضعیت جاده های بوکان خطاب به وزیر راه گفت:   پس ازهر تصادف مردم برای هلاکت بنده و شما و هلاکت همه دست اندرکاران حوزه راه دعا می کنند!

 

 

 

 

به گزارش زریان موکریان، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی روز سه شنبه (2 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید به جامعه فرهنگی و دانشگاهی کشور خطاب به مسئولان دولتی گفت: جاده بوکان- میاندوآب و جاده بوکان- سقز در مسیر ترانزیتی قرار دارد و ظرفیت لازم را برای حجم تردد فعلی ندارد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر روزه شاهد سوانح رانندگی، فوت سرپرست خانوار و جگرگوشه های مردم هستیم. چرا دولت برای جان مردم این منطقه ارزشی قائل نیست. مگر خون دیگران رنگین تر از خون ماست؟

وی با بیان اینکه بوکان بعد از جنگ تحمیلی همچنان درگیر خونریزی های ناشی از تصادفات جاده ای است، تصریح کرد: خسارات جانی این مسیر از خسارت های جنگ تحمیلی در این منطقه بیشتر است.

عثمانی خطاب به وزیر راه بیان کرد: پس از هر تصادف مردم برای هلاکت بنده و شما و هلاکت همه دست اندرکاران حوزه راه دعا می کنند! و همچنین روحانیون در خطبه ها و مراسم عزیزانشان برای مسئولانی همچون من و شما دعا می کنند که به درد آنها گرفتار شویم. جان مردم ما هم مثل جان بقیه مردم ایران زمین مهم است، چرا در برخی از نقاط کشور جاده های فانتزی می زنید ولی باند دوم جاده بوکان همچنان معطل مانده است ، رئیس جمهور هیاتی برای بازدید از این جاده به منطقه ما بفرستد./

این سخنان بعد از آن مطرح می شود که روز جمعه (29 شهریورماه) در سه فقره تصادفی که در محور بوکان_میاندوآب رخ داد، 12 نفر کشته و زخمی شدند که چهار نفر کشته شدگان جوانان کارگری بودند که از کار چیدن سیب برمی گشتند.

به گفته سرهنگ کمال حسین زاده  سرپرست پلیس راه آذربایجان غربی، در پنج ماهه امسال 319 فقره تصادف در محورهای بوکان رخ داده  است که سبب مرگ 13 نفر و زخمی شدن 329 نفر دیگر شده است.

در 28 روزه شهریور امسال 66 تصادف (3 فوتی،29 جرحی و 34 خسارتی) در محورها بوکان رخ داده که سبب مرگ هفت نفر و زخمی شدن 65 نفر دیگر شده است که در این آمار سه فقره تصادف روز جمعه 29 شهریور ماه با 12 کشته و زخمی درنظر گرفته نشده است.

در پنج ماهه سال 97، 15 فقره تصادف در پیچ ملالر رخ داد که پنج نفر جان باختند و 10 نفر دیگر زخمی شدند و در پنج ماهه امسال در همین پیچ 23 فقره تصادف رخ داده است که سبب مرگ یک نفر و زخمی شدن 14 نفر دیگر شد.

در پنج ماهه سال گذشته، در سه راهی شهرک صنعتی بوکان پنج تصادف تصادف رخ داد که منجر به مرگ یک نفر و زخمی شدن شش نفر دیگر شد و امسال در همین سه راهی شش تصادف رخ داده که منجر به زخمی شدن شش نفر شد.