سه پروژه صنعتی، خدماتی و بهداشتی  در بوکان افتتاح شد/ گاز رسانی به 19 روستا کلنگ زنی شد

سرویس موکریان_ کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین بوکان، پارک موکریان و مرکز خدمات جامع سلامت هفت شهری با حضور استاندار آذربایجان غربی افتتاح و گاز رسانی به 19 روستای این شهرستان نیز کلنگ زنی شد.

سرویس موکریان_ کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین بوکان، پارک موکریان و مرکز خدمات جامع سلامت هفت شهری با حضور استاندار آذربایجان غربی افتتاح و گاز رسانی به 19 روستای این شهرستان نیز کلنگ زنی شد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «محمد مهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی امروز پنج شنبه 13 شهریورماه وارد بوکان شد و مورد استقبال «حاج انور حبیب زاده» نماینده مردم بوکان درمجلس شورای اسلامی و «لقمان خسروپور» سرپرست فرمانداری بوکان قرار گرفت.

در این روز ابتدار کشتارگاه صنعتی بوکان افتتاح و به بهره برداری رسید.

کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین با ظرفیت ۷۵۰۰ تن در سال با بسته‌بندی بهداشتی گوشت با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۳۰ نفر به بهره‌برداری رسید.

پارک موکریان دیگر پروژه ایی است که امروز افتتاح شد.

 فاز اوّل این پارک با مساحت ۳ هکتار و با هزینه کرد بیش از ۳۵ میلیارد ریال علاوه بر بهره‌گیری از مبلمان، روشنایی، نیمکت، فضای بازی کودکان، تعبیه مکان‌های استراحت، بوفه، سرویس‌های بهداشتی و غیره از نظر تنوعِ فضای سبز نیز متفاوت ترین پارک سطح شهر خواهد بود.

مرکز خدمات جامع سلامت هفت شهری نیز با حضور شهریاری و حبیب زاده افتتاح شد. این مرکز در زمینی به مساحت ۵۰۶ (تامین شده از طرف شهرداری) با متراژ اعیانی ۷۱۱ مترمربع و با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال جهت احداث و تجهیز به بهره برداری رسید.

در پایان سفر استاندار آذربایجان غربی، گازرسانی به ۱۹ روستا بوکان، به نیابت در روستای جمبوغه کلنگ زنی شد.

 کلنگ زنی گاز ۱۹ روستایی با اعتبار کل ۱۳۵ میلیارد ریال که شامل گازرسانی به ۱۴ روستای محور کانی‌رش شامل روستاهای سیف الدین علیا، عزیزکند، داره گردله، علم آباد، خراسانه، حاجی کند، شرفکند، خانقاه، نیسک آباد، قادرآباد، آشی گلان، سردرآباد و حسین آباد) با ۶۸۳ خانوار و لوله‌گذاری بطول ۱۲۱ کیلومتر با اعتبار ۹۴ میلیارد ریال و گازرسانی به ۵ روستا محور جمبوغه شامل روستاهای قلیچ، سیدآباد، قاجر و نوبار با ۳۴۴ خانوار و لوله گذاری بطول ۲۷ کیلومتر با اعتبار ۴۱ میلیاد ریال می باشد.

تعداد ۵۱ روستا در در حال اجرای گازرسانی می باشند که با تحقق این موضوع میزان بهره‌مندی خانوار روستایی به ۸۵ درصد خواهد رسید.