به دنبال درخواست نماینده بوکان صورت گرفت:

دستور وزیر بهداشت و درمان برای تخصیص اعتبارات به بیمارستان 250 تختخوابی بوکان

سرویس موکریان_وزیر بهداشت و درمان در دیدار با نماینده بوکان دستور داد تا اعتباراتی به پروژه بیمارستان 250 تختخوابی بوکان جهت آغاز این پروژه اختصاص پیدا کند.

سرویس موکریان_وزیر بهداشت و درمان در دیدار با نماینده بوکان دستور داد تا اعتباراتی به پروژه بیمارستان 250 تختخوابی بوکان جهت آغاز این پروژه اختصاص پیدا کند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، پایگاه اطلاع رسانی «حاج انور حبیب زاده» نماینده بوکان گزارش داد که وی برای دومین بار در هفت ماه گذشته با «دکتر سعید نمکی» وزیر بهداشت و درمان دیدار و گفت وگو کرد و در این دیدار پنج مطالبه را مطرح کرده است.

«آغاز ساخت بیمارستان250 تختخوابی بوکان» مطالبه اول حبیب زاده در این دیدار بود که دو سال از کلنگ زنی آن می گذرد.

دکتر نمکی در این خصوص دستوری به شرح زیر نوشت: «دکتر تقوی نژاد معاونت توسعه مدیریت ،منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی

با سلام.

اینجانب با دکتر حضرت پور رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی مذاکرده کردم که رقمی را این استان اختصاص بدهد حنابعالی نیز مبلغی کمک کنید تا ساخت بیمارستان شروع شود.

«تجهیز و راه اندازی کلینیک تخصصی بیمارستان بوکان»  دومین مطالبه نماینده بوکان در این دیدار است.

ين كلينيك تخصصي که در جوار بيمارستان بوکان واقع شده است دو سال قبل با يكهزار و 800 مترمربع زيربنا در سه طبقه و صرف 34 ميليارد ريال هزينه کار ساخت آن تمام شده و هنوز به بهره برداری نرسیده است.

 وزیر بهداشت در خصوص این مطالبه حبیب زاده نیز دستوری با قید کلمه فوری صادر کرد و نوشت: «جناب دکتر تقوی نژاد و جناب دکتر جان بابائی، با سلام، لطفا در اسرع وقت بررسی، راه اندازی و اقدام شود.»

حبیب زاده در ادامه دیدار خود با دکتر نمکی« ایجاد پایگاه امداد و نجات جاده ای حدفاصل روستای قره کند تا روستای کانی طومار» را مطرح کرد که دکتر نمکی ضمن آنکه نوشت یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان بوکان اختصاص پیدا کند، نوشت:« جناب دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور لطفا با نظر موافق بررسی شود.»

« احداث پایگاه انتقال خون در بوکان» مطالبه دیگر نماینده این شهر بود که وزیر بهداشت خطاب به دکتر عشقی مدیرعامل سازمان انتقال خون نوشت:« در مورد احداث و راه اندازی یک پایگاه عنایت بفرمایید.»

« درخواست یک دستگاه لاپراسکوپی، ونتیلاتور پنج عدد، رادیولوژی پرتابل یک دستکاه، لارنکوسکوپ چهار عدد، مانیتور سالنترال پنج دستگاه، تخت ویژه بیمارس شش عدد، لاپارسکوپی 2 دستگاه، آکوکاریدوگرافی 2 دستگاه» مطالبه پنجم حبیب زاده بود که وزیر بهداشت در دستوری نوشت: «جناب آقای مهندس صفوی مدير كل اداره نظارت و ارزيابي تجهيزات و ملزومات پزشكي لطفا موارد ضمیمه راتامین کنید».

نماینده مردم بوکان در هفت ماه گذشته موفق به تحویل گرفتن دو دستگاه اکسیژن ساز به ارزش 40 میلیارد ریال،  پنج دستگاه ونتیلاتور پیشرفته (تنفس مصنوعی) به ارزش 15میلیارد و 500 میلیون ریال، ۴ دستگاه ونتیلاتور و هشت عدد تحت Icu  و لاکر به ارزش هفت میلیارد و 600 میلیون ریال به همراه 45هزار عدد اقلام حفاظتی به ارزش حداقل یک میلیارد ریال در هفت ماه گذشته تحویل برای بیمارستان بوکان شده است. /