5 هزار کیلومتر فیبر نوری در کردستان اجرا شد

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تا کنون پنج هزار و ۳۵ کیلومتر فیبر نوری در مناطق مختلف استان اجرا شده که بیشترین آن در نقاط روستایی بوده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: تا کنون پنج هزار و ۳۵ کیلومتر فیبر نوری در مناطق مختلف استان اجرا شده که بیشترین آن در نقاط روستایی بوده است.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش رزریان موکریان، آزاد حکمت گفت: بر اساس آخرین آمار، تا کنون 4 هزار و ۲۰۳ کیلومتر شبکه فیبر نوری در نقاط روستایی و ۸۳۲ کیلومتر شهری در کردستان اجرا شده است.

وی از اجرای ۷۲ کیلومتر فیبر نوری در استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: از این رقم، ۴۹ کیلومتر فیبرنوری در بخش شهری و ۲۳ کیلومتر در نقاط روستایی کردستان بوده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان بر همکاری با واحدهای صنعتی در زمنیه ارائه خدمات ارتباطی تاکید کرد و افزود: در حوزه صنعت نیز، تمام شهرک های صنعتی (۱۵ مورد) به فیبرنوری و اینترنت پرسرعت مخابرات متصل هستند.

حکمت با بیان اینکه فیبرنوری در شهرک های صنعتی جدید نیز ایجاد می شود، ادامه داد: تاکنون جدا از شهرک های صنعتی، ۱۹۸ نقطه صنعتی نیز به صورت مستقل به شبکه فیبر نوری متصل شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه از این پس واگذاری اشتراک تلفن ثابت به مشترکان بر بستر فیبرنوری خواهد بود، یادآور شد: افزایش رضایتمندی مشترکان، ارائه انواع سرویس‌ها در بستر IP، بهبود کیفیت خدمات مخابراتی در حوزه تلفن ثابت، ارتقا امنیت اطلاعات، اجرای فیبر اختصاصی برای مشتریان، توسعه زیر ساخت سایت های تلفن همراه برای نصب و راه اندازی تجهیزات تکنولوژی های 3G و 4G از جمله مزایای فیبرنوری است.