کرونا با عراق چه کرده است؟

سرویس جهان - وزارت بهداشت عراق از ثبت نزدیک به 20 مورد دیگر ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا و مرگ چند تن دیگر از افراد مبتلا در این کشور خبر داد.

سرویس جهان - وزارت بهداشت عراق از ثبت نزدیک به 20 مورد دیگر ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا و مرگ چند تن دیگر از افراد مبتلا در این کشور خبر داد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، وزارت بهداشت و محیط زیست عراق امروز (یک شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که آزمایشگاه های این وزارتخانه 106 آزمایش جدید را انجام داده و بر اساس نتایج به دست آمده نیز، 19 نفر دیگر در این کشور به نسل جدید ویروس کرونا (COVID-19) مبتلا شده اند.

این وزارتخانه در بیانیه خود ضمن اعلام این که موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا شامل هشت مورد در استان بغداد، شش مورد در استان سلیمانیه، دو مورد در استان نجف و یک مورد در هر یک از استان های اربیل، کربلا و مثنی می شود، تاکید کرد که با موارد مذکور، شمار مبتلایان در سراسر عراق به 233 نفر افزایش یافته است.

بنا بر آن چه در بیانیه وزارت بهداشت عراق آمده، سه تن دیگر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در بغداد جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان آن در سراسر این کشور به 20 نفر افزایش یابد در حالی که تاکنون 57 مبتلا نیز به طور کامل بهبود پیدا کردند.

وزارت بهداشت عراق در پایان نیز ضمن تاکید بر لزوم اجرای کامل تصمیم های این وزارتخانه و کمیته دولتی ویژه مقابله با نسل جدید ویروس کرونا و پایبندی به آنها، خواهان اتخاذ تدابیر قانونی در حق افراد متخلف شد.

لازم به ذکر است که بنا بر آمار وزارت بهداشت و محیط زیست عراق، بیشترین موارد ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا در این کشور متعلق به استان های بغداد با 94 مورد، سلیمانیه با 43 مورد و کربلا با 24 مورد و کمترین موارد نیز متعلق به استان های نینوا بدون هیچ موردی و دهوک و الانبار با یک مورد است در حالی که این ویروس در بغداد با هشت مورد، بصره با سه مورد و بابل و نجف نیز هر کدام با دو مورد، بیشترین قربانی را داشته و در 9 استان از جمله اربیل، دهوک و کرکوک نیز تاکنون هیچ گونه قربانی نگرفته است.