نابغه فیزیک کُردستان درگذشت

سرویس کردستان_دانشگاه کردستان از درگذشت پروفسور محمدرضا ستاره از سرآمدان علمی ایران خبر داد.

سرویس کردستان_دانشگاه کردستان از درگذشت  پروفسور محمدرضا ستاره از سرآمدان علمی ایران خبر داد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان موکریان، دانشگاه کردستان صبح امروز شنبه (11 تیرماه)با صدور پیام تسلیتی از مرگ  پروفسور محمدرضا ستاره خبر داد .

وی در اول خرداد ماه سال ۱۴۰۱ در مسیر بیجار _ دیواندره دچار سانحه تصادف شد و پس از تحمل بیش از یک ماه درد و رنج ناشی از تصادف و ده عمل جراحی امروز ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفت.

دانشگاه کردستان در پیام تسلیت خود  در خصوص جایگاه علمی این نخبه کردستان نوشت: درخشش علمی دکتر ستاره در یکی پیچیده ترین مباحث علمی فیزیک نظری در سطح ملی و بین المللی بی نظیر و به جرات میتوان ادعا نمود که بی همتا بود. دریغا و هزاران دریغ که این ستاره پر تلآلو و نابهنگام افول نمود، اما آثار و نظریه های علمی وی جادوانه خواهد ماند و در دنیای علم پرتوی بی پایان خواهد داشت. غم فراق وی چنان جانکاه و جانسوز است که باید در مهلتی دیگر و به تفصیل به خدمات ارزشمند علمی این عزیز ازدست رفته پرداخت.

 پروفسور محمدرضا ستاره دارای مدرک دکترای تخصصی فیزیک نظری و عضو هیات علمی گروه فیزیک دانشگاه کردستان است و سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نیز در فهرست سرآمدان علمی کشور قرار گرفت.

وی از دانشمندان 2 درصد برتر جهان اصالتا اهل بیجار، از دانشمندان و فرزانگان عصر معاصر و از نمادهای علم و تحقیق و پژوهش در كردستان به شمار می آید.

وی ۱۴۲ مقاله در حوزه فیزیک نظری از جمله امواج الکترو مغناطیس، کیهان شناسی فیزیک جدید و.... به چاپ رسانده بود.


تهیه و تنظیم خبر: حسین معروف پور 


#دانشگاه_کردستان #کردستان #فیزیک