طعنه نماینده پیرانشهر به نماینده نقده و اشنویه در مورد جذب اعتبارات

سرویس آذربایجان غربی-نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی خواستار همت بیشتر نماینده مردم نقده و اشنویه در راستای جذب اعتبارات لازم جهت تسریع در انجام پروژه اتوبان تمرچین – پیرانشهر به نقده شد.

سرویس آذربایجان غربی-نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی خواستار همت بیشتر نماینده مردم نقده و اشنویه در راستای جذب اعتبارات لازم جهت تسریع در انجام پروژه اتوبان تمرچین – پیرانشهر به نقده شد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از کردپرس؛ دکتررسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در حاشیه آئین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی راه اصلی 4 خطه تمرچین – پیرانشهر – نقده با اشاره به هزینه کرد اعتباری بالغ بر 55 میلیارد تومان برای اتمام این پروژه گفت : بدون شک اتمام این پروژه بعنوان یکی از خواسته ها و آرزوهای دیرینه مردم این منطقه می تواند نقطه عطفی در آغاز یک انقلاب اقتصادی در منطقه ایجاد کند لذا لازم است تا تمامی مسئولان و دست اندرکاران مربوطه نسبت به تسریع در اتمام این پروژه مهم گام اساسی بردارند.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: حساسیت این پروژه و همچنین موقعیت مرزی و استراتژیک منطقه باعث شده تا علاوه بر کل مبلغ پروژه اتوبان تمرچین -  پیرانشهر – نقده که بیش از 55 میلیارد تومان می باشد ، با تلاش های صورت گرفته از محل اعتبارات توازن مبلغ 10 میلیارد تومان هم درسال جاری برای ادامه ساخت این پروژه مهم و حیاتی از طرف پیرانشهر به نقده اختصاص پیدا کند.

خضری ادامه داد: انتظار داریم که نماینده مردم نقده و اشنویه هم در این زمینه همت به خرج دهد و حداقل بتواند 10 میلیارد تومان از درآمدهای ذکر شده جهت ادامه ساخت این پروژه از طرف نقده به پیرانشهر تأمین کند تا انشالله هر چه سریعتر شاهد اتمام این پروژه باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد :  با توجه به اینکه این پروژه بصورت مشترک در بین شهرستان های پیرانشهر و نقده در حال انجام است انتظار داریم که تلاش مسئولان شهرستان نقده بویژه نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی کمی پررنگتر باشد چرا که بدون شک با اتمام این پروژه مهم شاهد تغییر و تحولات گسترد ه ای در حوزه های مختلف بویژه توسعه اقتصادی در این منطقه و این دو شهرستان خواهیم بود.

نماینده مردم پیرانشهر در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان شد؛ در طول هفته دولت در شهرستان پیرانشهر خوشبختانه شاهد افتتاح و کلنگ زنی پروژه های بسیار زیادی بوده و هستیم از جمله در خصوص رفع مشکلات کمبود فضای آموزشی شاهد کلنگ زنی یک باب مدرسه 12 کلاسه در شهر گردکشانه و همچنین یک مدرسه 12 کلاسه در شین آباد پیرانشهر با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 500 میلیون تومان هستیم که می تواند نقش مؤثری در کاهش مشکلات فضای آموزشی داشته باشد.

خضری گفت: در بخش ورزشی هم در سطح شهرستان شاهد افتتاح پروژه های مختلفی توسط بخش خصوصی و دولتی با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد تومان بودیم که جای تقدیر دارد.همچنی در حوزه گاز رسانی هم شاهد پیشرفت بسیار خوبی بوده ایم تا جائیکه در سال 1391 تنها 8 روستا در این شهرستان از نعمت گاز برخوردار بوده اند اما اکنون حدود 49 روستا گاز رسانی شده اند و 32 روستای جدید هم در حال گاز رسانی هستند.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود همچنین به انجام عملیات پروژه بزرگ آبیاری تحت فشار و بارانی در سطح منطقه اشاره کرد و از آن بعنوان محرک توسعه در حوزه های مختلف در سطح منطقه یاد کرد.