برگزاری همایش «عوسمانه سوور» در بوکان لغو شد

سرویس موکریان_ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان از لغو  همایش بزرگداشت عثمان  محمدی مشهور به«عوسمانه سوور» خبر داد.

سرویس موکریان_ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان از لغو  همایش بزرگداشت عثمان  محمدی مشهور به«عوسمانه سوور» خبر داد.

​​​​​​​ «منصور احمدی» در گفت وگو با خبرنگار زریان موکریان گفت: قرار بود به پاس ٦٠ سال خدمت عثمان محمدی نوازنده برجسته و اسطوره‌ای نرمه‌نی (نایه) موسیقی فولکلور،  همایش بزرگداشت وی در سالن سیمرغ برگزار شود.

وی افزود: این همایش علی رغم پیگیریها و تلاشهای متعدد مسئولان شهرستان  به علت عدم صدور مجوز برگزاری آن از سوی استان لغو شده است.

احمدی از درخواست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان از اداره کل برای برگزاری همایش «ماموستا حسن زیرک»، «ماموستا قادر عبدالله زاده مشهور به قاله مه ره» و «ماموستا عوسمانه سوور» خبر داد و گفت: در دیداری که با حاج انور حبیب زاده منتخب مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی داشته ایم وی قول دادند که پیگیر برگزاری همایش این هنرمندان به ویژه حسن زیرک باشد.

وی  خاطر نشان کرد: باتوجه به پیگیری و عملگرایی آقای حبیب زاده احتمالا شاهد برگزاری همایش ماموستا حسن زیرک در بوکان باشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوکان در ادامه از برگزاری جشنواره تئاتر تک نفره  به همت گروه تئاتر کوچک در بوکان خبر داد و گفت: تا به امروز ١٦  اثر از شهرهای اطراف به این جشنواره ارسال شده است و در مرحله بررس آثار قرارداریم.

وی درپایان از انتخاب نفرات برتر جشنواره عکاسی قرنطینه در بوکان خبر داد و گفت:٤٠ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که بعد از داوری آثار نفرات برتر انتخاب شدند که با سفید شدن بحران کرونا با برگزاری مراسمی از نفرات برتر تقدیر می شود./