فیلمی از کردستان جایزه ویژه جشنواره "سن پترزبورگ" را از آن خود کرد

سرویس کردستان- فیلم کوتاه "پیشکش" به تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و آژانس پخش کات فیلم  به کارگردانی بختیار خلیلی جایزه ویژه سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک نوجوان شهر سن پترزبورگ روسیه را تصاحب کرد.

سرویس کردستان- فیلم کوتاه

به گزارش زریان موکریان، زانیار لطفی مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری کردستان با اشاره به موفقیت های ارزنده آثار و تولیدات حوزه هنری کردستان در جشنواره های داخلی و خارجی گفت: کردستان به عنوان یکی از قطب های فیلم کوتاه در ایران توانسته است در جشنواره های بین المللی با آثار و تولیدات سینمایی در بخش های مختلف داستانی، مستند و پویانمایی در سطح بین المللی  نماینده شایسته ای برای سینمای ایران باشد.

لطفی با اشاره به هزینه های بالای فیلمسازی تصریح کرد: براین باوریم در صورت افزایش حمایت های مادی و معنوی از تولید آثار سینمایی با توجه به استعدادهای بالای فیلمسازان استان و تجربه های ارزنده ای که کسب کرده اند، این روند موفقیت را می توان بسیار بیش از این بالا برد و کردستان به عنوان کانون فیلمسازی در سطح جهان معرفی شود.

مسئول واحد هنرهای تصویری در خصوص جشنواره بین المللی فیلم کوتاه سن پترزبورگ گفت: این جشنواره که سومین دوره خود را سپری کرده است هرساله با اکران فیلم های راه یافته به بخش نهایی در سینماها و تعدادی از مراکز آموزشی با هدف حفظ سنت های فرهنگی داخلی و جهانی؛ ایجاد بستر ارتباط و تبادل تجربه بین نویسندگان فیلم ، معلمان و تبادل آثار کسانی که برای کودکان و با مشارکت  کودکان فیلم می سازند در شهر سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود.

وی افزود: این دوره از جشنواره متأثر از شیوع ویروس کرونا بعد از تاخیری یک ماهه در برگزاری در نهایت بصورت آنلاین (خرداد ماه) در سایت رسمی این جشنواره برگزار و پس از داوری آثار، جایزه ویژه این دوره به فیلم کوتاه "پیشکش" ساخته بختیار خلیلی از ایران رسید.

لطفی ادامه داد: داستان فیلم پیشکش، روایت پسربچه ای در یک روستای دور افتاده در کردستان است که وسیله ای برای سر درد مادرش از شهر سفارش می‌دهد، و هر بار که می خواهد آنرا به او بدهد اتفاقاتی می افتد.

در این فیلم که با  تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان و آژانس پخش کات فیلم تولید شده است  زانیار لطفی به عنوان تصویر بردار، مبین قادری به عنوان صدا بردار، تدوین برزان رستمی در بخش تدو.ین  و فرزین ابراهیمی، ثریا ابراهیمی به عنوان بازیگر، بختیار خلیلی  را که نویسندگی  فیلم را نیز بر عهده داشته است یاری کرده اند.