درحاشیه ی افتتاح زیرگذر معلم بوکان / عبدالعزیز مولودی

سرویس آذربایجان غربی- این یادداشت به قلم «عبدالعزیز مولودی» نویسنده و فعال اجتماعی بوکان  نوشته شده و درکانال رسمی وی منتشر شده است.

سرویس آذربایجان غربی- این یادداشت به قلم «عبدالعزیز مولودی» نویسنده و فعال اجتماعی بوکان  نوشته شده و درکانال رسمی وی منتشر شده است.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ،

​​​​​​​دیری است که منتقدان آقای دکتر عثمانی در بوکان نه از باب مخالفت شخصی بلکه از سر احساس میئولیت مدنی و شهروندی، به کمبودها، ضعف های مدیریتی و نحوه ی عملکرد ایشان در سطح شهرستان و در دوره های نمایندگی گذشته و حال، انتقاداتی را مطرح کرده اند و از میزان مسئولیت شان در این زمینه سئوال کرده اند. هر بار نیز که در این موارد منتقدان یا نخبگان شهر اظهار نظری نموده اند، بجای گوش دادن و استفاده از آن یا رد منطقی آن –در صورت وجود استدلال کافی- ، با انواع مشکلات از جمله مورد اتهام واقع شدن و ورشکسته ی سیاسی خواندن و یا حتی برخوردها و محدودیت های دیگری نیز مواجهه شده اند. در طی سالهای گذشته وضعیت ناهموار این شهر، مستقیم یا غیر مستقیم متاثر از تصمیم گیری های شخصی نماینده ی محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بوده است و در موارد بسیاری از جمله در زمینه ی روابط شورای شهر دوره چهارم بوکان و شهرداری، دخالت های زیاده از حد نماینده ی محترم به یک دوره تشنج در سطح شهر انجامید و موجبات پسرفت این شهرستان را فراهم کرد. در حالیکه در آن دوران، به علت ایجاد یک جو امنیتی شدید، کسی را یارای دست گذاشتن بر عقب ماندگی این شهرستان مهم در سطح استان نبود.

اکنون که به علت بر هم خوردن وضعیت و نشانه رفتن همه ی تیرها به حق یا ناحق به سمت دولت اقای روحانی، انتقاد از وی در بر دارنده ی هیچ هزینه ای نیست، در مراسم افتتاح زیرگذر معلم؛ ایشان به تبعیت از فضای ایجاد شده بر عقب ماندگی و بی توجهی به نخبگان بوکان صحبت کرده و به گلایه از دولت پرداخته اند. در این شرایط باید از ایشان سئوال کرد که تا چه اندازه شما در ایجاد این شرایط نقش موثر داشتید؟ تا چه اندازه زمینه برای استفاده از نیروی نخبگان موجود در شهر رافراهم نمودید؟ یا اینکه با اراده ی خود مجموعه ای از "نخبه های تصادفی" را در مسند نشاندید؟ تعدادی از نخبگان بسیار موثر این شهر در اثر همین تصمیمات از بوکان بار سفر کرده و به مناطق یا بلاد دیگر رفتند. واقعا چه کسی پاسخگوی این بی تدبیری ها است؟