فرمانده نیروی انتظامی مهابادمطرح کرد:

افزایش امنیت اجتماعی در مناطق حاشیه ای مهاباد با نصب دوربین های مدار بسته

سرویس موکریان- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد گفت:راه اندازی پاسگاه های انتظامی و نصب دوربین های مدار بسته در مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیر رسمی می تواند در راستای افزایش و ارتقای امنیت اجتماعی بسیار موثر باشد.

سرویس موکریان- فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد گفت:راه اندازی پاسگاه های انتظامی و نصب دوربین های مدار بسته در مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیر رسمی می تواند در راستای افزایش و ارتقای امنیت اجتماعی بسیار موثر باشد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا ظهیریان روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد گفت: طبق بررسی های انجام شده میزان جرایم در مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی در مقایسه با بافت های مرکزی شهر بیشتر است.

وی افزود: ساکنان این مناطق با مشکلات خاصی از جمله بیکاری، طلاق و مصرف مواد مخدر روبرو هستند و برای کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق باید فاصله بین مردم و مسوولان کمتر شود.

ظهیریان تصریح کرد: راه اندازی پاسگاه های انتظامی و نصب دوربین های مدار بسته در مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیر رسمی می تواند در راستای افزایش و ارتقای امنیت اجتماعی بسیار موثر باشد.

وی درخواست کرد برخی از جلسات و همایش های فرهنگی و هنری شهرستان در این مناطق حاشیه ای برگزار شود تا ساکنان این مناطق نیز بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.

وی یادآور شد: راه اندازی پاسگاه های انتظامی و نصب دوربین های مدار بسته در این مناطق می تواند در راستای افزایش و ارتقای امنیت اجتماعی بسیار موثر باشد.

  خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در این جلسه اظهار داشت:  50 هزار نفر از جمعیت 160 هزار نفری شهر مهاباد در مناطق غیررسمی و حاشیه ای سکونت دارند.​​​​​​​این جمعیت بیشتر در 2 سکونتگاه غیررسمی و در قسمت جنوبی این شهر سکونت دارند.

وی اضافه کرد: برای مشخص شدن تعداد ساکنان جاشیه نیشن در مهاباد، مطالعات گسترده ای از چند سال قبل توسط جهاد دانشگاهی در خصوص مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی این شهر انجام شده است.

صنعتی گفت: مسوولان این شهرستان در صدد هستند که با بررسی موضوع سکونتگاه های غیررسمی و مشکلات ناشی از انبوه جمعیتی در این مناطق زمینه را برای ارائه خدمات بیشتر و تقسیم عادلانه امکانات فراهم کنند.

به گزارش ایرنا شهر مهاباد 166هزار و 518 نفر جمعیت و 2 هزار و 400 کیلومتر مربع مساحت دارد و از سال 1306 بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.