سلیمان فیضی علت رد صلاحیت خود را تشریح کرد

سرویس موکریان_ سلیمان فیضی داوطلب کاندیداتوری در انتخابات مجلس در بوکان،  با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که با استناد به ماده ۲۸ - بند ۱ قانون انتخابات(اعتقاد و التزام عملی به اسلام) رد صلاحیت شده و نسبت به این رای اعتراض می کند.

سرویس موکریان_ سلیمان فیضی داوطلب کاندیداتوری در انتخابات مجلس در بوکان،  با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که با استناد به ماده ۲۸ - بند ۱ قانون انتخابات(اعتقاد و التزام عملی به اسلام) رد صلاحیت شده و نسبت به این رای اعتراض می کند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، متن بیانیه سلیمان فیضی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

...و عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسی ان تحبوا شیئا و هو شر لکم و الله یعلم و انتم لاتعلمون.(بقره:۲۱۶)

ترجمه: چه بسا امری را ناپسند بدارید حال آنکه خیر و صلاح شما در آن باشد و بسا چیزی را دوست بدارید در صورتی که بدی و شر شما در آن نهفته باشد و خداوند مصلحت شما را می داند و شما نمی دانید.

رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند

من ار چه در نظر یار خاکسار شدم

رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

ضمن عرض سلام و ادب بی کران به محضر مبارک ملت فهیم، نجیب و فرزانه ی شهرستان بوکان و حومه؛

اینجانب سلیمان فیضی نامزد يازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه بوکان، بدین وسیله بر خود فرض می دانم تا مراتب سپاس و قدردانی و ارادت خالصانه خود را به آستان پر مهر و عطوفت عموم همشهریان ارجمندم علی الخصوص خواهران و برادران مکرمی که با قلم و قدم و بیان خویش این کمترین خدمتگزار خود را با مهر و محبت و حمایت های بی دریغشان و با وجود اطلاع از رد صلاحیت اینجانب کما فی السابق شرمنده و مدیون الطاف خود ساخته اند، تقدیم کنم.

همانطور که مستحضرید رای مراجع ذیصلاح تا این لحظه مبنی بر رد صلاحیت حقیر به استناد ماده ۲۸ - بند ۱ قانون انتخابات(اعتقاد و التزام عملی به اسلام) بوده است که علی رغم اعجاب انگیز بودن آن برای اقارب و همشهریان و نیز شخص بنده با توجه به پیشینه مذهبی و فرهنگی و سوابق مدیریتی و اجرایی حقیر و مخالفت صریح این اتهام و استناد، با اصل ۳۷ قانون اساسی(اصل برائت) برای اینجانب قابل احترام و مورد تمکین می باشد.

نظر به ایمان و توکل حقیر به تحقق وعده های خداوند منان و امید به قانون مداری و عدالت محوری شورای محترم نگهبان به عنوان نهاد ضامن و پاسدار قانون اساسی و حقوق بنیادین ملت، متعاقب پیگیری های قانونی معمول، امید به احقاق حق و تجدید نظر در تصمیم مراجع مادون در حق بنده و نیز سایر دوستانی که به ناحق رد صلاحیت شده اند.

حالیه در صورت تحقق هر نتیجه ای دال بر امکان یا عدم امکان حضور اینجانب در عرصه انتخابات آتی، همه همراهان و همفکرانم را به رعایت بیش از پیش اخلاق حسنه اسلامی و انسانی، نسبت به همه کاندیداها و طرفداران بزرگوار آنها و تمکین در برابر امر و اراده قانون دعوت و توصیه می نمایم.

حقیر این واقعه را مشیت خداوندی و نوعی آزمون الهی برای خود و دلسوزان دیار عزیزم می دانم و برای آنانی هم که با کارشکنی و پرونده سازی فرصت خدمت بیشتر به مردم و میهنم را از بنده سلب نمودند و برای دستیابی به جاه و مقام بی مقدار دنیوی وجدان و اخلاق و ایمان را با هم زیر پا گذاشتند، غفران و آمرزش ربوبی را عاجزانه مسالت می نمایم، اما معتقد هم هستم که هرگز کسی با شکستن پای دیگران بهتر راه نخواهد رفت.

 

گفت و گو آیین درویشی نبود

ورنه با تو ماجراها داشتیم

نکته ها رفت و شکایت کس نکرد

جانب حرمت فرو نگذاشتیم

ربنا افتح بیننا و بین قومنا بالحق و انت خیر الفاتحین.

با نهایت ادب و احترام:

خادم مردم شریف بوکان و حومه؛

سلیمان فیضی

(شهردار سابق)

۱۳۹٨/۱۰/۲٣