حبیب زاده:

ناتمام ماندن پروژه های عمرانی، بهداشتی وضعیت بحرانی در بوکان ایجاد کرده است / دولت نگاه ویژه ای به بوکان داشته باشد

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ضمن آنکه از تبدیل شدن جاده های کردستان به قتلگاه انتقاد کرد، گفت: ناتمام ماندن پروژه های عمرانی، بهداشتی وضعیت بحرانی در بوکان ایجاد کرده  و دولت باید با تبعیض مثبت نگاه ویژه ای به بوکان داشته باشد.

سرویس موکریان_ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی ضمن آنکه از تبدیل شدن جاده های کردستان به قتلگاه انتقاد کرد، گفت: ناتمام ماندن پروژه های عمرانی، بهداشتی وضعیت بحرانی در بوکان ایجاد کرده  و دولت باید با تبعیض مثبت نگاه ویژه ای به بوکان داشته باشد.

​​​​​​​   به گزارش خبرنگار زریان موکریان، حاج انور حبیب زاده امروز چهارشنبه (21 خردادماه) در اولین نطق خود در مجلس شورای اسلامی گفت:  رکود نای نفس کشیدن از مردم را گرفته،  بیکاری بنیان خانواده ها را متزلزل کرده و  تورم ، مردم را در تامین حداقل معیشتشان ناتوان کرده  است.

وی در ادامه خطاب به دیگر نمایندگان مجلس گفت: اگر می خواهیم در این شرایط شرمنده مردم نباشیم و گره گشای مشکلات مردم باشیم.   باید مجلس شورای اسلامی به جایگاه واقعی خود در نظام جمهوری اسلامی که به فرمایش امام خمینی «مجلس در راس همه امور است» بازگردد.

حبیب زاده عمل کردن مجلس به وظیفه نظارتی به صورت مستقل  فراتر از نگاه های جناحی، جسورانه و بدون تعارف بر دولت را راهکار بازگشت مجلس به جایگاه واقعی خود دانست.

نماینده مردم بوکان در مجلس پنجم و هفتم مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نامگذاری سال ١٣٩٩ به سال «جهش تولید» از سوی  مقام معظم رهبری گفت: رسیدن به این هدف میسر نخواهد شد مگر آنکه دولت زیرساخت های لازم را مهیا کند اما در بسیاری از نقاط کشور این زیر ساخت ها مهیا نیست مانند کردستان.

وی افزود: مناطق کُردنشین و غرب کشور دروازه ایران به روی بازارهای جهان عرب و غرب است ، کشورمان از طریق عراق می تواند به بازار عرب دسترسی پیدا کند و  از طریق ترکیه به بازار غرب. اما این پتانسیلهای مرزی کردستان و عرب کشور سالهاست که  مغفول مانده است.

حبیب زاده ضمن انتقاد از نبود اشتغال و رفاه در کردستان خاطر نشان کرد:  دولت در راستای تحقق شعار سال باید زیر ساخت های حمل و نقل مانند آزاد راه و راه آهن  را در کردستان ایجاد کند. جادها های کردستان را که به قتلگاه تبدیل شده اند باید به جاده های صادرات تبدیل کنند، مناطق ویژه اقتصادی و بازارچه های مرزی ایجاد شوند تا تولیدات کشوری صادر شود.

نماینده بوکان کولبری  را زایده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین دانست و تصریح کرد:  کوردها که ایرانی ترین ایرانی ها هستند در کنار توسعه و زدودن غبار محرومیت، انتظارات دیگری نیز دارند  که  سالهاست مغفول مانده است.

 وی تصریح کرد: کردها که از کهن ترین ساکنان ایران زمین هستند در کنار توسعه و زدودن غبار محرومیت انتظارات دیگری دارند که سال ها است مغفول مانده، مانند به کار گیری مدیران شایسته کرد و اهل سنت در پست های رد بالای استانی، کشوری و اجرای اصول 15 و 19 قانون اساسی که حق آموزش زبان مادری در مدارس را به رسمیت بشناسد، انتظار می رود در مجلس یازدهم برای تحقق این مطالبات کردها گام های اساسی برداشته شود.

این نماینده مردم بیان داشت: در حوزه انتخابیه بوکان نیز در کنار بیکاری، تورم، نا تمام ماندن پروژه های عمران، بهداشتی، آموزشی، نبود حداقل امکانات رفاهی مانند آب شرب بهداشت، گاز شهری در بسیاری از مناطق شهری و روستایی وضعیت بحرانی دراین شهرستان ایجاد کرده است.

حبیب زاده بوکانی عنوان کرد: شهرستان بوکان در کوریدور غرب کشور واقع شده است اما تخریب زیرساخت های شهری، تصادفات خونین و مرگ بار تنها سهم این شهرستان از تردد ترانزیت های بین المللی است، چرا پروژه احداث کنارگذر بوکان 10 سال راکد مانده است، پروژه تبدیل محور بوکان- میاندوآب به بزرگراه مدت مدیدی است به پایان نرسیده این محور به قتلگاه شهروندان بوکانی تبدیل شده است.

وی گفت: سد شهریکند یکی از مطالبات اصلی مردم است که در دوره نمایندگی  بنده در مجلس هفتم گلنک زنی شده و پس از صرف میلیارد تومان هزینه ادامه ساخت آن با مصوبه ستاد احیا تعطیل شد باید در این مصوبه تجدید نظر شود، چون سد سیمینه رود نقش مهمی در رونق کشاورزی و کاهش بیکاری و مهار آب های جاری و هدر رفتن آب های سطحی درمنطقه دارد، این سد می تواند به پایان برسد.

حبیب زاده در ادامه از عدم اجرای پروژه بیمارستان 200 تختخوابی بوکان، راکد ماندن دشت پروژه فیض الله بیگی انتقاد کرد و گفت: شخص رئیس جمهور، اعضای هیئت دولت و همکارانم در مجلس شورای اسلامی  با تعبیض مثبت نگاه ویژه ای به حوزه انتخابیه ام بوکان داشته باشند .