یک میلیارد تومان اعتبار برای حفاظت از چیرگ

سرویس موکریان_ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی از جذب 10 میلیارد ریال اعتبار حفاظت از چیرگ ( میش مرغ) خبر داد.

سرویس موکریان_ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی از جذب 10 میلیارد ریال اعتبار   حفاظت از چیرگ ( میش مرغ) خبر داد.

 به گزارش زریان موکریان،« سعید شهند» درگفت و گو با خبرنگاران گفت: گفت: با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی و در راستای اجرای برنامه عمل حفاظت از گونه نادر ودر حال انقراض میش مرغ ،  10 میلیارد ریال اعتبار جذب شده است .

شهند گفت : جهت تعیین و مشخص شدن مرز بندی زمین های زراعی واقع در هسته مرکزی پناهگاه حیات وحش دشت سوتاو حمامیان بوکان ، میله گذاری به تعداد 25 عدد انجام شده است .

 شهند در ادامه افزود:  احداث محل قرنطینه به مساحت  144 متر مربع واقع در مرکز تحقیقات میش مرغ از دیگر برنامه های عمل حفاظتی است که در سال ۱۴۰۱ انجام گرفته است .

وی در پایان گفت : در قالب برنامه عمل میش مرغ سه تابلو بتنی 6 متری برای معرفی  منطقه و گونه میش مرغ در پناهگاه حیات وحش دشت سوتاو نصب گردید و این اداره کل برای تعامل با جوامع محلی و تشویق  آنها  برای مشارکت در امر حفاظت از گونه میش مرغ با انجمن های مردم نهاد محلی اقدام به انعقاد قرار داد در فصل جوجه آوری میش مرغ در سال ۱۴۰۱ کرده است.

#بوکان #میش_مرغ #محیط زیست #چیرگ