تنش نمایندگان کردستان با مدیر کل صداوسیمابه صحن علنی مجلس کشیده شد

سرویس کردستان- نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی گفت: بارها تذکر داده‌ام با رویه مدیریت صداو سیمای کردستان، بحران به وجود می‌آید.

سرویس کردستان- نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی گفت: بارها تذکر داده‌ام با رویه مدیریت صداو سیمای کردستان، بحران به وجود می‌آید.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،علی  محمد مرادی در نطق میان دستور امروز (دوشنبه) خود در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: وضعیت مدیریت در استان کردستان به حدی رسیده است که افرادی با سوء استفاده از مقام خود هر نوع توهین و تهمتی را متوجه مردم، این ولی نعمتان خود می‌کنند.

وی افزود: بارها از وضعیت مدیریت صدا و سیمای استان کردستان انتقاد کرده‌ام و تاکید داشته‌ام که نباید فرهنگی‌ترین سازمان این استان را به دست افرادی بسپاریم که مقوله فرهنگ کمترین اهمیت را برایشان دارد. بارها تذکر داده‌ام با این رویه، بحران به وجود می‌آید اما توجهی نشد.

این سخنان بعد از آن مطرح می شود که 10 روز قبل، نماینده مردم شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در یک نشست با هم درگیری و مشاجره لفظی  داشتند.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی- اجتماعی استاندار کردستان در این  خصوص گفت: ساعت ۱۸ چهارشنبه هشتم خرداد، بنا به دعوت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان جلسه هم اندیشی با حضور استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان و تعدادی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی استان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به عنایت نماینده ولی فقیه در استان و استاندار نسبت به رفع مشکلات کردستان و لزوم هماهنگی و همگرایی بین مدیران مباحثی در خصوص مشکلات استان و لزوم هماهنگی و همگرایی مدیران در این جلسه مطرح شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: بعد از اتمام جلسه رسمی، اختلاف نظرهایی بین تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان در خصوص شیوه اجرایی فعالیت‌ها این رسانه در سطح استان به وجود مد که موجب مشاجره لفظی تندی بین آنها شد.

روز گذشته سیداحسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی از پیگیری آنچه که او "اهانت مدیرکل صدا و سیمای کردستان به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی "خوانده در مراجع ذی صلاح خبر داد و گفت: تا رسیدن به سرمنزل مقصود، دست از پیگیری بر نخواهیم داشت.