بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در بوکان به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرد

سرویس موکریان؛ فرماندار شهرستان بوکان گفت: بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در بوکان به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرد و هیچ گونه مجوزی برای برگزاری هرگونه همایش، مراسمات و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد.

سرویس موکریان؛ فرماندار شهرستان بوکان گفت: بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در بوکان به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرد و هیچ گونه مجوزی برای برگزاری هرگونه همایش، مراسمات و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، «مهندس محمد امین زاده» در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا که در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت حال حاضر شهرستان از لحاظ شیوع بیماری کرونا، اظهار داشت: به تعویع انداختن شروع پیک چهارم در شهرستان ناشی از عملکرد خوب همه اعضای ستاد کرونا و به خصوص کادر بهداشت و درمان و همکاری مطلوب مردم بوده است.

وی ادامه داد: با تمام این اوصاف در حال حاضر بیماران مبتلا به ویروس کرونا به ۴۹ نفر افزایش پیدا کرده است و وضعیت شهرستان از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده است.

«امین‌زاده» از بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، مراکز رادیولوژی، آزمایشگاه‌ها، سونوگرافی و مطب‌ها به عنوان یکی از کانون‌های آلودگی به این بیماری نام برد و گفت: این اماکن علاوه بر ایجاد سیستم نوبت دهی با هدف کاهش تجمعات، نسبت به ایجاد تهویه مناسبت، عدم خدمات دهی به مراجعین بدون ماسک و رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی اهتمام ورزند.

وی ادامه داد: بازرسی و نظارت جدی بر تمامی مراکز پرتجمع صورت خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان بوکان افزود: هیچ‌گونه مجوزی برای برگزاری هرگونه همایش، مراسمات و مسابقات ورزشی تا ادامه وضعیت موجود صادر نخواهد شد.

وی از پلمب تعدادی از تالارها و سالن‌های پذیرایی در هفته اخیر خبر داد و بیان کرد: این اماکن تا اطلاع ثانوی مجاز به برگزاری مراسمات نیستند و هیچ‌گونه مجوزی نیز در این خصوص صادر نخواهد شد.

«امین‌زاده» ادامه داد: با کسانیکه نسبت به فک پلمب اقدام نمایند، با تشکیل پرونده در مراجع قضایی برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

وی ضمن تقدیر از عملکرد نیروی انتظامی و سپاه پاسداران بوکان درخصوص کنترل مبادی ورود و خروج بوکان افزود: از ورود خوردهای با پلاک غیر بومی به بوکان همچنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

فرماندار شهرستان بوکان با اشاره به مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا درخصوص دورکاری کارکنان ادارات اظهار داشت: مطابق مصوبه ستاد استانی، انجام دورکاری در ادارات در صورتی که باعث ترافیک کاری و ایجاد تجمع در ادارات گردد، الزام آور نیست.

وی مواجه با پیک چهارم را نیازمند ایجاد حساسیت در بین شهروندان عنوان کرد و بیان نمود: با توجه به شیوع بالای ویروس جهش یافته در پیک چهارم، بایستی همکاری و هماهنگی همه جانبه بین اعضای ستاد کرونای شهرستان و همچنین شهروندان انجام گیرد.