گسترش سرقت و اعتیاد در کردستان

استاندار کردستان گفت: باید دلایل سرقت و اعتیاد بررسی شود چراکه این معضل همچنان در حال گسترش است.

استاندار کردستان گفت: باید دلایل سرقت و اعتیاد بررسی شود چراکه این معضل همچنان در حال گسترش است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، تسنیم نوشت:، بهمن مرادنیا پیش‌از ظهر امروز در کارگروه فرهنگی اجتماعی، سلامت و زنان که در سالن اجتماعات مرکز آموزش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این شهر برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انسانی در هر جامعه یک سرمایه محسوب می‌شود، اظهار داشت: توسعه در هر کشور و هر استانی تنها مربوط به فعالیت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری نیست.

وی افزود: ما با بی‌تفاوتی در حال از دست دادن سرمایه‌های خود هستیم که این جای تأسف دارد، در حالی‌که باید مدیران استانی به دقت، حساسیت و اندازه کافی به سرمایه‌ انسانی توجه کنند.

استاندار کردستان تصریح کرد: بی‌تفاوتی به سرمایه‌های انسانی نه تنها در استان، بلکه در سطح کشور دچار بی‌تفاوتی شده و این وضعیت نیز جامعه را با مشکلات زیادی همچون سرقت و اعتیاد مواجه کرده است.

وی تاکید کرد: باید دلایل سرقت و اعتیاد بررسی شود چراکه این معضل همچنان در حال گسترش است.

مرادنیا با تاکید بر اینکه باید به جایگاه زنان در جامعه توجه بیشتر شود، گفت: ارائه موضوعات مطرح شده به‌صورت سند، کاری از پیش نمی‌برد بلکه یک اقدام اجرایی می‌تواند جایگزین بسیاری از تعاریف باشد و باید دستگاه‌ها در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با بیان اینکه حل بخشی از مشکلات موجود نیازمند حضور مجموعه دادگستری و نیروی انتظامی در این جلسات است، اظهار کرد: جامعه ما متشکل از افرادی عاطفی و احساسی بوده که نمی‌توانند نسبت به متکدیان سطح شهر بی‌تفاوت باشند در حالی‌که باید آگاه‌سازی‌ و اطلاع‌رسانی لازم از سوی رسانه‌ها انجام شود که اگر مردم به این افراد کمک مالی نکنند درآمد آنان کاهش یافته و در نتیجه تکدی‌گری کاهش پیدا می‌کند.

استاندار کردستان خطاب به مدیران گفت: در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت داشته و اثربخش عمل کنند و پایان سال نیز این اثر بخشی در جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

مرادنیا عنوان کرد: باید به سوی کاهش آمار مشکلات و معظلات موجود در جامعه پیش برویم و یا آمارها را در یک سطح مشخصی نگه داریم که در این زمینه انجام کارها و فعالیت‌های فرهنگی اثرگذاری زیادی دارد.