فرماندار بوکان: پرداخت تسهیلات ابلاغ دولت در دستور کار بانک‌ها قرار بگیرد

سرویس موکریان_ فرماندار شهرستان بوکان گفت:پرداخت تسهیلات ابلاغی توسط دولت و جذب کامل سهمیه شهرستان بایستی در دستور کار بانک‌ها قرار گیرد

سرویس موکریان_ فرماندار شهرستان بوکان گفت:پرداخت تسهیلات ابلاغی توسط دولت و جذب کامل سهمیه شهرستان بایستی در دستور کار بانک‌ها قرار گیرد

به گزارش زریان موکریان، مهندس محمد امین زاده  روز یک‌شنبه در  جلسه شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان بوکان که  در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه بانک‌ها علاوه بر انجام امورات روزانه بانکی موظف به اجرای سیاست‌های دولت و اعطای تسهیلاتی هستند که دولت برعهده بانک‌ها می‌گذارد، گفت: پرداخت تسهیلات ابلاغی توسط دولت و جذب کامل سهمیه شهرستان بایستی در دستور کار بانک‌ها قرار گیرد. وی ادامه داد: در این راستا حداکثر تعامل با مراجعین و متقاضیان استفاده از این وام‌ها ضمن رعایت بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانکی صورت گیرد.

«امین‌زاده» در ادامه به اهمیت پرداخت تسهیلات ساخت و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، تسهیلات اشتغالزایی، وام ودیعه مسکن و وام ازدواج اشاره کرد و افزود: روسای ادارات متولی که عهده‌دار معرفی متقاضیان به بانک‌ها هستند، لازم است ضمن تعامل و رایزنی با مدیران بانک‌ها، پیگیر حل مشکل متقاضیان با هدف جذب کامل سهمیه‌ها ابلاغی به شهرستان باشند.

وی بر لزوم دفاع و حمایت از سرمایه‌گذاران تاکید کرد و اظهارداشت: تمامی ادارات و نیز بانک‌ها، حامی و کمک‌حال کسانی باشند که باعث ایجاد اشتغال خواهند شد و بایستی سخت‌گیری‌ها کاهش و امورات پرداخت تسهیلات برای تولیدکنندگان تسهیل گردد.

در این جلسه روسا ادارات حاضر در جلسه گزارشی از تعداد و میزان پرداخت تسهیلات به معرفی شدگان به بانک‌ها سطح شهرستان و مشکلات موجود در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ را ارائه دادند.

مدیران بانک‌ها نیز گزارش از عملکرد خود در حوزه‌های مختلفی همچون تسهیلات اشتغال‌زایی، ازدواج، وام ودیعه مسکن و غیره ارائه داده و مسائل و مشکلات حوزه بانکی را مطرح نمودند.