فرشتگان نجات دست یاری به سمت خیرین بوکان دراز کردند

سرویس موکریان-  سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با اشاره به رشد بلند مرتبه سازی در این شهرستان از نیاز مبرم این سازمان به نردبان هیدرولیک 32متری خبر داد و گفت: قیمت این نردبان 18 میلیارد تومان است و برای خرید نیاز به کمک خیرین داریم.

سرویس موکریان-  سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با اشاره به رشد بلند مرتبه سازی در این شهرستان از نیاز مبرم این سازمان به نردبان هیدرولیک 32متری خبر داد و گفت: قیمت این نردبان 18 میلیارد تومان است و برای خرید نیاز به کمک خیرین داریم.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، «فواد هشمی» سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان از ملزم شدن ساختمانهایی با چهار طبقه به بالا به دریافت تاییدیه ایمنی از سازمان آتش نشانی خبر داد و گفت: این امر سبب کاهش حوادث در این ساختمانها می شود.

وی که در مراسم روز آتش نشان در سالن شهید رجایی بوکان سخن می گفت، از صدور تایید ایمنی برای مهدکودکها و غیرانتفاعی در بوکان خبر داد و گفت شهربازیها فعال در سطح شهر تاییدیه ایمنی ندارند. وسایل بازی این شهربازیها و محل های آنها فاقد استانداردهای ایمنی لازم است و آتش نشانی به توانایی قادر به ساماندهی این شهربازیها نیست.

هاشمی در ادامه با اشاره به رشد بلند مرتبه سازی در شهر بوکان، از نیاز مبرم به نردبانهای هیدرولیک 32متری خبر داد و گفت: ارزش این نردبانها 18 میلیارد تومان است که شهرداری و آتش نشانی توان خرید آن را ندارند.

وی به حضور خیرین بوکان در عرصه های سلامت و مدرسه سازی اشاره کرد و گفت: خیرین می توانند در خرید تجهیزات آتش نشانی مانند نردبان هیدرولیک در تامین امنیت و آسایش شهروندان نقش داشته باشند.

«مهندس بابک رستم پور» شهردار بوکان نیز در سخنان خود در این مراسم از کمبود ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در آتش  نشانی بوکان خبر داد و گفت نتوانسته ایم اقدام جدی برای رفع این کمبودها انجام دهیم چرا که با موانع جدی رو به رو هستیم.

به گفته رستم پور «نواسانات ارز»، «بحران در درآمد ناپایدار شهرداری» و «قطع کمکهای سازمان دهیاریها و شهرداریها بخشی از این موانع هستند که سبب شده شهرداری بوکان نتواند کمبود امکانات در آتش نشانی و نبود نردبان هیدرولیک را حل کند.

وی در ادامه سخنان خود بیشتر توضیح داد و گفت: درآمدهای ناپایدار شهرداری اجازه برنامه ریزی بلند مدت برای خرید تجهیزات آتش نشانی را که همگی وارداتی هستند را نمی دهد از طرف دیگر شرکتهای وارد کننده این تجهیزات نیز تحت تاثیر بازار ارز حاضر به فروش اقساطی یا تهاتر با شهرداری نیستند.

شهردار بوکان در پایان سخنانش به مانند سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان تاکید کرد خرید تجهیزات مورد نیاز آتش نشانی که با جان و مال شهروندان سروکار دارد، نیاز به همت خیرین بوکان دارد.

چهار ایستگاه آتش نشانی با پنج خودرو آب رسان،  دو خودرو امدادی و 48 نیروی عملیاتی و اداری بخشی از داشته های آتش نشانی بوکان است که به گفته «فواد هاشمی» سرپرست این سازمان، این تعداد ایستگاه، بر اساس استانداردها جوابگوی جمعیت شهری بوکان است.

 وی از تجهیز 40 نیروی عملیاتی این سازمان به تجهیزات انفرادی شخصی مانند دستکش، لباس حریق، چکمه وکلاه خبر داد و گفت برخلاف شهرهای اطراف نیروهای اتش نشانی بوکان حقوق معوقعه ندارند.

هاشمی در بخشی دیگر از سخنان خود در مراسم روز آتش نشان از آموزش نیروهای آتش نشان داوطلب در بوکان خبر داد و گفت: در سه سال اخیر پیشگیری از طریق آموزش در صدر برنامه های سازمان آتش نشانی بوکان قرار گرفت و امسال شاهد کاهش 47 درصدی حریق در این شهر نسبت به سال گذشته هستیم./