صف گاز مایع در بوکان؛ پیدا کنید وام میلیاردی را ‼

سرویس موکریان- علی رغم پرداخت یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان به بوتان گاز در بوکان، شاهد کمبود گاز مایع و صفهای طولانی در این شهرستان هستیم.

سرویس موکریان- علی رغم پرداخت یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان به بوتان گاز در بوکان، شاهد کمبود گاز مایع و صفهای طولانی در این شهرستان هستیم.

​​​​​​​به گزارش  خبرنگار  زریان موکریان، چند روزی است که شهروندان بوکانی با کمبود گاز مایع و صفهای طولانی روبه رو هستند. لقمان خسروپور امروز صبح از نحوه تامین گاز مایع بازدید کرد ‌ و  اعلام کرد که مسئولان استانی قول داده اند ظرف چند روز آینده این مشکل حل شود.

بروز این مشکل در حالی است که سال گذشته کارگروه اشتغال شهرستان بوکان  به ریاست فرماندار وقت از محل برنامه قانون حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری  یک میلیارد و ششصد میلیون تومان وام چهار درصدی با بازپرداخت پنج ساله را به طرح احداث توزیع و پخش گازمایع (سیلندر پرکنی LPG و شارژ کپسول) با اشتغالزایی برای هشت نفر به ابراهیم فتاحیان پرداخت کرد.

اعطای این وام موجی از انتقادات را به همراه داشت که در واکنش به این انتقادات اداره کار بوکان به عنوان دبیرخانه کارگروه اشتغال در اطلاعیه ای در خصوص واگذاری این وام میلیاردی نوشت:   «برای تبدیل شرکت بوتان گاز به شرکت مادر ، که باعث استقلال شهرستان درتامین گاز مایع از شهرستان های اطراف شده و کپسول های گاز با نام تجاری مخصوص شهرستان توزیع می گردد و همچنین امکان احداث شعب توزیع گاز مایع را برای روستاهای اطراف و نیز احداث جایگاه توزیع سوخت گاز مایع برای ماشینهایی که از این نوع کپسول استفاده می کنند فراهم می نمایدکه علاوه بر اشتغال مستقیم می تواند موجبات ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از جوانان بیکار شهرستان را فراهم آورد.»

حالا سرنوشت این وام کلان چه شده که مردم باید در صف گاز مایع باشند؟