۱۰ کشته و زخمی در حوادث ساختمانی در بوکان

سرویس موکریان_ کارشناس نظام مهندسی ساختمان شهرستان بوکان از مرگ چهار کارگر و زخمی شدن شش کارگر دیگر در حوادث ساختمانی در این شهرستان اخیر در سالجار خبر داد.

سرویس موکریان_ کارشناس نظام مهندسی ساختمان شهرستان بوکان از مرگ چهار کارگر و زخمی شدن شش کارگر دیگر در حوادث ساختمانی در این شهرستان اخیر در سالجار خبر داد.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، مهندس گردالی، در گفتگو با روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با بیان این خبر گفت: بر اساس آمار های رسمی ثبت شده از ابتدای سالجاری تاکنون متاسفانه ۲ نفر در عملیات های ساختمانی در سطح این شهر جان خود را از دست داده، بیش از ۶ نفر مصدوم و یک نفر نیز قطع نخاع شده است.افزون بر این آمار ، دو نفر متوفی نیز در حوادث ساخت و سازهای روستایی و شهری فاقد نظارت داشتە ایم .

کمال گردالی در ادامه افزود: عدم اهتمام کارفرمایان به توصیه ها و دستورالعمل های ایمنی مهندسین ناظر  علی رغم تاکید ویژه سازمان نظام مهندسی به اهمیت رعایت ایمنی و HSE در کارگاههای ساختمانی ، عدم رعایت نکات ایمنی بویژه حین کار در ارتفاع ، عدم تهیه و استفاده از وسایل ایمنی نظیر کلاه و کفش و کمربند و ...  عمده دلایل بروز این حوادث ناخوشایند بوده است.

وی  در پایان افزود: توجە جدی و فرهنگ سازی لزوم رعایت و استفاده از وسایل ایمنی و تخصیص بودجە ای بسیار اندک به نسبت هزینە ساخت برای آن و الزام پیمانکاران از طرف کارفرمایان به رعایت و تهیه وسایل ایمنی و بیمە حوادث کارگاە ، می تواند در کاهش آمار مصدومین و جانباختگان و همچنین  تبعات منفی بعضا جبران ناپذیر آنها موثر باشد.

در پانزدهم فروردین ریزش دیوار در کوی مهندسین یک نفر کشته ، در تیرماه در روستای داشاغل بر اثر ریزش دیوار یک نفر کشته، در دو ماه اخیر نیز در خیابان مقبل هنرپژوه و منطقە کمربندی نیز دو نفر دیگر در عملیات های ساختمانی جان داده و در مهرماە نیز یک کارگر نیز در  منطقه استاد حقیقی با سقوط از ارتفاع متاسفانه دچار قطعی نخاع شده است.