در کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی

شهرداری سقز سرآمد شهرداری‌های کشور شد

سرویس کردستان_ رییس شورای اسلامی شهر سقز گفت: شهرداری سقز در کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، از سوی وزارت راه و شهرسازی ، به عنوان سرآمد شهرداری های کشور معرفی شد.

سرویس کردستان_ رییس شورای اسلامی شهر سقز گفت: شهرداری سقز در کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی، از سوی وزارت راه و شهرسازی ، به عنوان سرآمد شهرداری های کشور معرفی شد.

به گزارش زریان موکریان، کیوان بهرامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشکل تاخیر در زمان صدور پروانه ساختمانی در کشور، شهرداری سقز را در کاهش صدور زمان پروانه ساختمانی پیش قراول و سرآمد در کشور معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه طبق گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، مدت زمان صدور پروانه ساختمانی در تهران هفت ماه و در شهرهای دیگر کشور پنج ماه است، افزود: همین اتلاف وقت در زمان صدور پروانه ساختمانی باعث کندی روند ساخت و ساز و عقب ماندگی عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن در کشور است. 

شهردار سقز هم در این ارتباط، کاهش روند پروانه ساختمانی را مهم برشمرد و اظهار داشت: با تدابیر و برنامه ریزی های لازم در کمتر از ۱۰ روز، پروانه ساخت هزار و ۲۰۰ واحد طرح جهش ملی مسکن که از سیاست های دولت نیز هست، در شهرداری سقز صادر شد.

 ارسطو گویلی افزود: ۳۵۰ پروانه ساختمانی نیز در ۲ ماهه آخر سال ۱۴۰۰ صادر شد که به نسبت جمعیت سقز یک رکورد در سطح کشور محسوب شده است و این نتیجه تلاش و زحمات مجموعه شهرداری به ویژه همکاران حوزه شهرسازی بوده است.

وی یادآور شد: فارغ از بحث استعلام ادارات و روند اداری در نظام مهندسی، صدور جواز در شهرداری سقز ۱۰ روزه صادر می گردد.

شهردار سقز ادامه داد: تفاهم نامه ای هم با ستاد بازآفرینی شهری با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان منعقد شد که بزودی شورای اسلامی شهر نیز آن را تصویب خواهد کرد و هزینه صدور جواز در بافت فرسوده شهری که حدود ۶۰ درصد سطح شهر را شامل می شود، به صورت رایگان خواهد بود.

 گویلی توسعه متوازن شهری را از برنامه‌های شهرداری سقز عنوان کرد و گفت: این چشم‌انداز با همکاری کلیه شهروندان ارجمند، هم اندیشی با نخبگان، متخصصان، ایده پردازان و کارشناسان شهری محقق خواهد شد.

#سقز  #کردستان #شهرداری_سقز #شهرداری #اخبار_زریان