دستور فوری استاندار کردستان برای معضل زباله مریوان

سرویس کردستان-سخنگوی استانداری کردستان گفت: مسئولان و معتمدان محلی مریوان فردا دوشنبه بر اساس دستور فوری استاندار کردستان برای حل معضل زباله این شهرستان مرزی گرد هم می آیند.

سرویس کردستان-سخنگوی استانداری کردستان گفت: مسئولان و معتمدان محلی مریوان فردا دوشنبه بر اساس دستور فوری استاندار کردستان برای حل معضل زباله این شهرستان مرزی گرد هم می آیند.

به گزارش زریان مکریان ​​​​​​​ هیرش رضایی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهمن مرادنیا به عنوان بالاترین مقام اجرایی دولت در استان دستور تشکیل جلسه ای با حضور مسئولان شهرستان، معتمدان محلی، امام جمعه و اعضای شورای اسلامی روستای عصر آباد را صادر کرده تا هرچه سریع تر تصمیم بر رفع معضل زباله شهر مریوان اتخاذ شود.

وی اضافه کرد: بر اساس این دستور جلسه مورد نظر فردا شنبه سوم شهریور در دفتر استاندار برگزار می شود و در خصوص سایت بازیافت زباله، محل دفن بهداشتی زباله و همچنین بررسی درخواست های مردمی تصمیم گیری می شود.

دوشنبه 29 مرداد سال جاری نیز جلسه کارگروه پسماند این شهرستان با حضور معاون عمرانی استاندار کردستان و مدیرکل امور شهری استانداری و برخی مسئولان شهرستانی برگزار شده بود.

پیشتر زباله های مریوان در سایت روستای عصرآباد تلنبار شده و به صورت غیر بهداشتی دفع می شد که این مساله منجر به بروز اعتراض به حق اهالی این روستا شد.

مکان دفن زباله های شهری مریوان در نزدیکی روستای عصرآباد قرار دارد و شهرداری بخاطر مخالفت اهالی این روستا و تبعات منفی دفن زباله در این مکان، حاضر نیست زباله ها را در آنجا جمع و دفن کند.

روستای عصرآباد مریوان در نزدیکی محل دفن زباله قرار دارد و اهالی این روستا موافق دفن زباله در این مکان نیستند ضمن اینکه بهار سال گذشته هم با ممانعت اهالی این روستا تنشی میان مردم و نیروهای شهرداری ایجاد شده بود.

استانداری پیشتر هفت میلیارد ریال اعتبار در زمان شهردار سابق به این مدیریت برای کنترل شیرابه و فنس کشی و دفع بهداشتی اختصاص داده ولی اقدامی در این ارتباط صورت نگرفته است.

برخی عدم اجرای تعهدات بخش خصوصی مبنی بر احداث کارخانه علت اصلی معضل زباله مریوان می دانند.