مشاهدات میدانی زریان موکریان از قطعه کرونا آرامستان بوکان

١١١نفر به روش کرونایی در بوکان دفن شدند/ کاهش میانگین سن فوت شدگان

​​​​​​​سرویس موکریان_ تا روز یک شنبه 22 تیرماه 105 نفر به شیوه های کرونایی در آرامستان عمومی شهر بوکان و شش نفر دیگر در آرامستان روستاهای این شهرستان به خاک  سپرده شده اند.

به گزارش خبرنگار زریان موکریان، دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی اعلام کرده که تا روز جمعه 20 تیرماه 62 بیمار قطعی مبتلا به کرونا در شهرستان بوکان فوت کرده اند اما آمارها در قطعه کرونا آرامستان عمومی شهر با آمار دانشگاه علوم پزشکی همخوانی ندارد.

براساس مشاهدات خبرنگار زریان موکریان،  تا روز یک شنبه 22 تیرماه 104 نفر به شیوه های کرونایی در قطعه کرونای آرامستان عمومی شهر بوکان به خاک سپرده شده اند.

قطعه کرونا در جنوب غربی آرامستان قرار داد که شامل 16 ردیف است. هر  ردیف شش قبر را در خود جای داده است. که در روزهای اخیر با افزایش شمار قربانیان تعدادی از ردیفها، هشت قبری شده اند.

اگر روند فعلی قربانی گرفتن کرونا در بوکان ادامه داشته باشد قطعه کرونا تا یک ماه آینده پر می شود و مسئولان باید به فکر باشند.

از طرف دیگر، در روزهای اخیر میانگین سن قربانیان کرونا در بوکان کاهش پیدا کرده است به گونه ای که در هفت روز گذشته هفت نفر (چهار مرد و  سه خانم) زیر ۵۰ سال سن قربانی این ویروس شده اند.

دو خانم و یک مرد ۴۸ ساله، یک مرد و یک خانم ۴۰ ساله و دو مرد ۳۵ و ۲۵ ساله در هفت روز گذشته به علت ابتلا به کرونا در بوکان فوت کرده اند‌.

عدم حضور  در تجمعات مانند عروسی، مجلس ترحیم و مهمانیهای چند نفری و استفاده از ماسک راهکار مصون نگه داشتن خود از این ویروس است.