تبرئه شهرداری سنندج در حادثه مرگ 11 نفر در تصادف اتوبوس

سرویس کردستان- مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی خبر داد.

سرویس کردستان- مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی خبر داد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، امیر عمیدی روزی چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نبود کنار گذر وکمربندی برای تردد خودروهای ترانزیتی و تانکرهای حامل مواد سوختی در سنندج باعث شده که این خوردوها از بلوار دکتر حسینی تردد کنند.

وی افزود: بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون‌ها و تانکرهای حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک  بوده و بارها  شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بوده ایم.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج یادآور شد: ۲۰ تیر سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در  این بلوار برخورد کرده وباعث آتش سوزی می‌شود و ۱۱ نفر از مسافران جان خود را از دست داده و هفت نفر مصدوم شدند.

وی افزود: در  نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی ۲۵ درصد مقصر شناخته شده بود.

عمیدی اظهار داشت: پس از این حادثه و با  اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از هشت درصد اعلام کردند و در این زمینه شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی  را رعایت کرده بود.

وی اعلام کرد: در خصوص تعریض معبر هم بارها شهرداری با نیروی انتظامی در  راستای تعریض معبر نامه نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج افزود: با پیگیری‌های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده، قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه ۱۰۶  دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

وی گفت: در این حادثه راننده تریلی به‌عنوان مقصر این شناخته شد و پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل بار به مدت یکسال، پروانه فعالیت شرکت حمل‌ و نقل مسافری به مدت سه ماه لغو و مجوز فعالیت راننده اتوبوس نیز ۲ سال تعلیق شد