با مراسم فاتحه خوانی و عروسی در بوکان برخورد می شود

سرویس موکریان_ستاد پیشگیری از کرونا در بوکان مصوب کرد با هرگونه مراسم فاتحه خوانی و عروسی در بوکان برخورد شود.

سرویس موکریان_ستاد پیشگیری از کرونا در بوکان مصوب کرد با هرگونه مراسم فاتحه خوانی و عروسی در بوکان برخورد شود.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،  جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان با حضور «خسروپور» سرپرست فرمانداری، اعضای شورای تامین و اعضای ستاد پیشگیری در روز دوشنبه، مورخ ۲۶ خردادماه ۱۳۹۹ در محل فرمانداری شهرستان بوکان برگزاری گردید.

بعد از گفتگوی حاضران در جلسه تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:

۱. بخشداران محترم سیمینه و مرکزی مسئول کنترل مراسم عروسی و فاتحه‌خوانی در روستاهای تابعه هستند.

۲. دهیاران تابع بخش‌های سیمینه و مرکزی موظف هستند در صورت مشاهده برگزاری هرگونه مراسم در روستاها سریع آن را به بخشداران گزارش نمایند و با متولیان مراسم برخورد قانونی صورت گیرد.

۳. نیروی انتظامی موظف است با برگزاری هر نوع مراسم در خانه‌باغ‌ها، رستوران ها و سایر اماکن برخورد نماید.

۴. رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک برای تمامی کارمندان، پرسنل و مراجعه‌کنندگان به اماکن عمومی از قبیل ادارات، بانک‌ها، دفاتر پیشخوان، دفاتر پلیس +۱۰، دفاتر اسناد رسمی، مطب پزشکان آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشتی، مراکز شماره‌گذاری خودرو، رستوران‌ها، اتوبوس و تاکسی و غیره الزامی است. بازرسین برابر چک لیست مربوطه به طور روزانه از این اماکن بازدید به عمل خواهند آورد.

در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اماکن مذکور، ضمن تذکر در بار اول در صورت تکرار برابر  مقررات با آن‌ها برخورد خواهد شد.

۵. مسئول محترم دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان نسبت به اطلاع‌رسانی در خصوص عدم برگزاری نماز جمعه و جماعت در تمام مساجد شهرستان اطلاع‌رسانی نماید.

۶. اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کارگاه‌های تولیدی و واحدهای صنفی اقدام نموده و در صورت عدم رعایت برابر مقررات با خاطیان برخورد نمایند. شایان ذکر است از یوم جاری برابر چک لیست بهداشتی، واحدهای صنعتی و کارگاهی بازرسی خواهند شد.

۷. مقرر گردید بازرسین ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در شهرستان برابر چک لیست مربوطه به طور مرتب و سرزده از تمامی ادارات و اماکن عمومی بازدید به عمل آورند و گزارش روزانه را ارائه نمایند.

۸. بنا بر دستور ستاد پیشگیری از بیماری کرونای استان، بازار دواب شهرستان تا اطلاع ثانوی مجددا تعطیل می‌باشد.

۹. کلیه اماکن و سالن‌های ورزشی ملزم هستند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. مسئولیت کنترل و نظارت بر این امر بر عهده اداره ورزش و جوانان شهرستان می‌باشد و به صورت روزانه از کلیه اماکن بازدید و در صورت عدم رعایت مکان مربوطه پلمب می‌گردد.