شهرداری ارومیه زیارت اهل قبور را مجازی کرد

سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه گفت:  با توجه به شیوع کرونا، به‌جای حضور در باغ رضوان، اموات خود را مجازی زیارت کنید.

سرویس آذربایجان غربی- رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه گفت:  با توجه به شیوع کرونا، به‌جای حضور در باغ رضوان، اموات خود را مجازی زیارت کنید.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان؛ یاسر اسدپور در گفت و گو با خبرنگار کردپرس افزود: در پی شیوع کرونا و لزوم عدم حضور در اماکن پرتردد ازجمله آرامستان‌ها، شهرداری اورمیه اقدام به رونمایی از یک اپلیکیشن کاربردی به‌منظور «زیارت مجازی» نموده است؛ که این اپلیکیشن امکان زیارت قبور به‌صورت مجازی را فراهم آورده و از تردد مردم در باغ رضوان جلوگیری می‌کند.

او ادامه داد: این اپلیکیشن بعد از اتمام معضل کرونا نیز می‌تواند مورد استفاده شهروندان اورمیه برای یافتن محل دقیق متوفایان خود و یا تداوم زیارت مجازی را فراهم آورد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه در رابطه با این اپلیکیشن اظهار کرد: شهروندان می‌توانند توسط اپلیکیشن جستجوی متوفیان به‌صورت مجازی به اهل قبور و خویشاوندان خود فاتحه و آیاتی از قرآن کریم قرائت کنند و شهرداری اورمیه در راستای سیاست‌های شهر هوشمند این امکان را به وجود آورده است.

اسدپور افزود:  درصورتی‌که فردی از محل دفن بستگان خویش در باغ رضوان بی‌اطلاع باشد با مراجعه به اپلیکیشن یا سایت و اعلام نام مرحوم، محل دقیق دفن وی به‌صورت کروکی و مسیر مربوطه مشخص‌شده و به‌صورت مجازی نمایی از سنگ قبر  را روی صفحه رایانه‌اش نقش خواهد بست.

وی بیان کرد: شهروندان می‌توانند اپلیکشن مربوطه را از کافه بازار دانلود و بر روی گوشی‌های همراه خود نصب و به‌صورت غیرحضوری و تصویربرداری ۳۶۰ درجه از آرامستان شهر اورمیه بازدید کنند.