وداع معلم مهابادی با دانش آموزانش؛ آخرین پیام در آخرین شب

سرویس فیلم؛ "شیدا امینی" آموزگار شهرستان مهاباد در آذربایجان غربی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد، شب قبل از فوت در سامانه "شاد" با دانش‌آموزانش وداع کرد. این آموزگار مهابادی در ابتدای پیام خود، دانش‌آموزان کلاس را "دختران زیبایم" خطاب می‌کند و سپس از تمام دانش‌آموزانی که جویای حال وی شدند قدردانی و از آنها می‌خواهد بیشتر مراقب خودشان باشند و برای وی هم دعا کنند.

 

 

 

این پیام به زبان کُردی است، اما ترجمه فارسی آن بدین شرح است: "دختران زیبایم حالتان خوب است، دیلان جان، هلیا، آنیتا، احمدی بوکانی، باران جان." چند سرفه خشک که برای مدتی پیام صوتی را با مشکل مواجه می‌کند و دوباره با همان صدا اما کمی ضعیف‌تر و آرام‌تر گفته‌هایش را ادامه می‌دهد.

"همه دختران گلم که پیام و صدا فرستاده بودید و جویای حالم شده بودید از همگی‌تان ممنون هستم، ثناجان و هنارجان اسم‌تان تازه یادم آمد." دوباره سرفه و قطع شدن مکالمه خانم آموزگار.

"بسیار ناراحتم، چند روزی است در بیمارستان بستری شدم."

"دخترهای گلم ناراحت نباشید و برایم دعا کنید" دوباره سرفه‌های خشک، پیام آموزگار را برای چندمین بار قطع می‌کند اما در آخرین جملات خانم معلم در حالی که صدا و شرایط بسیار نامناسبی دارد به دانش‌آموزان توصیه می‌کند که مواظب خود و خانواده‌هایشان باشند و برای آنها دعا می‌کند" انشاالله شما و خانواده‌هایتان از این بیماری به دور باشید."

انتشار آخرین پیام و خداحافظی این آموزگار مهابادی باعث شده که بسیاری از خانواده‌ها، با دانش‌آموزان و جامعه فرهنگیان مهاباد ابراز همدردی کنند و از شهروندان بخواهند که برای رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی تلاش کنند.