سرپرست فرمانداری بوکان:

 بوکان مشکلات اساسی در حوزه های مختلف دارد

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: این شهرستان مشکلات اساسی در حوزه های مختلف دارد.

سرویس موکریان- سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: این شهرستان مشکلات اساسی در حوزه های مختلف دارد.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، "لقمان خسروپور" در جلسه شورای سیاست گذاری و توسعه شهرستان بوکان که فرمانداری بوکان تشکیل شد، تشکیل شورای سیاست گذاری را از اولویت های شهرستان دانست و گفت: این شورا با دستور استاندار محترم در دستور کار شهرستان قرار گرفته و با جدیت اهداف آن دنبال می شود.

خسروپور افزود: امروز شهرستان بوکان دارای مشکلات اساسی در حوزه های مختلف بوده و تاخیر در حل این معضلات و مشکلات در آینده ای نزدیک شهرستان را با چالش های جدی تری مواجه خواهد کرد.

وی در ادامه مهمترین مشکلات شهرستان را حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیرمجاز، بیکاری، آسیب های اجتماعی، ترافیک، مشاغل مزاحم شهری و ... عنوان کرد و گفت : وظیفه این شوراست که با جدیت این مشکلات را دنبال کند چرا که بخشی از این مشکلات می تواند با استفاده از ظرفیت و توان خود شهرستان کاهش پیدا کند.

خسروپور بخشی دیگر از مشکلات شهرستان را نداشتن هدف و  برنامه متمرکز  در حوزه های کاری ذکر کرد و گفت: باید با تلاش و همت جمعی و دوری از روزمرگی اداری و مدیریتی، مشکلات شهرستان احصا و برنامه هایی که قابلیت اجرایی داشته باشند اجرا و در صورتی که افرادی مانع ایجاد کنند بازخواست شوند.

وی در  پایان اذعان داشت:  بوکان نیازمند توسعه گردشگری  ،توسعه مجتمع های تجاری  قابل دسترس برای مسافرین و بهره گیری از مرز با توجه به نزدیکی ،توسعه صنعت با توجه به پتاسیل عالی در این حوزه ،ساماندهی صنوف الاینده و حل معضل ترافیک،ساماندهی مناطق حاشیه نشین و توانمند سازی این مناطق  ،توسعه بخش کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی ،ایجاد بازارچه های محلی و ....بوده و باید در این حوزه ها پروژه های محرک توسعه تعریف و فارغ از جلسات  اداری بر روی این پروژه متمرکز و برای توسعه شهرستان هدف گذاری و مطالبات مردم به این سمت هدایت  شود و این موضوع با هدایت و پشتیبانی افکار عمومی قطعا برای توسعه شهرستان نتیجه بخش خواهد بود

شایان ذکر است بعد از بحث و تبادل نظر اعضا مقرر شد جلسه شورای سیاستگذاری و توسعه شهرستان بوکان بصورت مرتب برگزار و تا جلسه آتی پروژه های محرک توسعه شهرستان با توجه به مشکلات احصا شده در حوزه های مختلف  توسط کارگروهی متشکل از کارشناسان فرمانداری و ادارات مرتبط و صاحبنظران شناسائی و در جلسه شورا مطرح و بعد از تایید  بصورت متمرکز دنبال شود.