ماجرای کمدین کوردی که در سقز متولد و در انگلیس مشهور شد

سرویس جهان- «که ی کُرد» یا کورنگ عبدالله یکی از کمدین های کرد ساکن انگلیس است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

سرویس جهان- «که ی کُرد» یا کورنگ عبدالله یکی از کمدین های کرد ساکن انگلیس است که در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان،  سایت کردپرس نوشت: کورنگ عبدالله که انگلیسی ها او را که ی کُرد می خوانند این روزها در انگلیس به یک برند در استاند آپ کمدی تبدیل شده است. کورنگ عبدالله که شش ماه بیشتر نداشت به همراه پدر و مادرش که از نیروهای پیشمرگ کرد عراق بودند به انگلیس رفت. او مسائل سیاسی روز را با چاشنی طنز خاص خود ترکیب کرده است تا غروب ها مخاطبان شهرهای مختلف انگلیس را سرگرم کند و لحظاتی مفرح پدید آورد.

پدر و مادر این کمدین کرد بعد از به راه انداختن کمپین انفعال علیه کردهای عراق توسط صدام حسین به ایران رفتند و کورنگ عبدالله در شهر سقز دیده به جهان گشود.

این کمدین کرد به حدی در زمینه کاری خود موفقیت کسب کرده است که در سال 2017 برای کسب جایزه انجمن سلطنتی تلویزیون انگلیس نامزد شد و قبل از آن هم در سال 2016 برای کسب جایزه شورتل نامزد شد.

استاند آپ کمدین کرد در انگلیس طرفداران زیادی دارد و منتقدین انگلیسی او را زیرک، تیزبین، نکته سنج و شادی آفرین توصیف کرده اند اما رفتن به مجلس ستاندآپ کمدی این هنرمند کرد بهایی دارد که برای هر کدام از مجالس وی باید حداقل 15 پوند پول پرداخت کرد.

کورنگ عبدالله در برخی برنامه های طنز بخش انگلیسی شبکه بی بی سی و نیز کانال چهار انگلیس نیز ظاهر شده است.