هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی مهاباد در انتظار برخورداری از بیمه!

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: هم اکنون هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی این شهرستان در صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد گفت: هم اکنون هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی این شهرستان در صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زرین موکریان، بارزان دانشمند در این باره گفت: از مجموع ٥ هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی در مهاباد که دارای گواهینامه فنی و حرفه ای در گرایش های مختلف صنعت ساختمان هستند که از این تعداد ٣ هزار و ۶۷۶ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند.
او با بیان اینکه سهمیه بیمه شدگان کارگران ساختمانی قطره چکانی و محدود است، به ایرنا گفت: با پیگیری نمایندگان مجلس و همچنین وزارت کار و رفاه اجتماعی تلاش می شود که صف انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن این افراد به حداقل برسد.
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مهاباد اظهار کرد: طی یک سال گذشته حدود ۱۵۰ مورد بیمه کارگران ساختمانی نیز در سطح این شهرستان به دلیل آنکه در صنوف دیگر مشغول به فعالیت بودند، ابطال شده است.
او در ادامه گفت: به مناسبت هفته کارگر نیز نخستین مجتمع تخصصی صنفی کارگران استان آذربایجان غربی با هدف ساماندهی، آموزش و ارتقای شغلی این کارگران در این شهرستان آغاز به کار کرده است.
دانشمند با بیان اینکه امور مربوط به ساماندهی کارگران از جمله خدمات بیمه‌ای، آموزش‌های مرتبط با صنعت ساختمان و همچنین متمرکز کردن کارگران میدانی و روزمزد در این مرکز انجام می شود، اضافه کرد: پیش بینی شده با استقرار کارگران فصلی، میدانی و روزمزد در قالب ایستگاه کارگری برای استقرار در این مرکز و ساماندهی نوبت دهی آنان هم اقداماتی انجام شود.
گفتنی است؛  حدود ۱۵ درصد کل جمعیت بیمه شده اصلی مهاباد تحت پوشش بیمه کارگران ساختمانی بوده و از مزایای آن بهره‌مند هستند.