دو خبر پلیسی از موکریان

سرویس موکریان_ دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی اشخاص در سردشت، شناسایی سارق مغازه با هوشمندی پلیس مهاباد و کشف محموله کالاهای قاچاق خارجی در سردشت از جمله خبرهای مهم انتظامی جنوب آذربایجان‌غربی است.

سرویس موکریان_ دستگیری عامل انتشار تصاویر خصوصی اشخاص در سردشت، شناسایی سارق مغازه با هوشمندی پلیس مهاباد و کشف محموله کالاهای قاچاق خارجی در سردشت از جمله خبرهای مهم انتظامی جنوب آذربایجان‌غربی است.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، فرمانده انتظامی سردشت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از دستگیری فردی که با ایجاد مزاحمت در پیام‌ رسان و شبکه های مجازی برای برخی از شهروندان مشکل ایجاد کرده بود، خبر داد و گفت: پس از مراجعه و ارائه شکوائیه تعدادی از شهروندان در خصوص هتک حیثیت وی در شبکه‌ اجتماعی تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا استان قرار گرفت.

سرهنگ موسی بهاری افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی با به دست آوردن تصاویر خانوادگی و خصوصی شاکی و انتشار آن در فضای مجازی باعث هتک حیثیت و آبروریزی وی شده بود.

وی اظهار داشت: به دنبال انجام یکسری کارهای فنی و اطلاعاتی، عامل انتشار مطالب شناسایی و با دستور مقام قضایی دستگیر شد.

وی تاکید کرد: انتشار تصاویر خصوصی افراد در شبکه‌های اجتماعی اقدامی اشتباه است چرا که با انتشار این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی دسترسی دیگران به آن راحت شده و از این طریق می‌توانند برای افراد مزاحمت ایجاد کنند.

سارق مغازه‌ها در مهاباد دستگیر شد

فرمانده انتظامی مهاباد در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به وقوع چندین فقره سرقت مغازه در سطح شهرستان و وصول شکایت چندین نفر از شهروندان، شناسایی سارق و یا سارقان در دستور کار مأموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ محمد توحیدی افزود: مأموران پس از انجام تحقیقات گسترده شبانه و اقدامات تخصصی و فنی، پس از کسب دستورات قضایی لازم، در نهایت موفق شدند سارق را در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر کنند.

وی اظهار داشت: در بازجویی‌های به عمل آمده، متهم که از سارقان سابقه‌دار بود، به هفت فقره سرقت از مغازه در سطح شهرستان مهاباد با همدستی یک مالخر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی مهاباد در پایان با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد، اظهار کرد: ارزش اموال سرقتی توسط کارشناسان بیش از یک میلیارد ریال برآورد شده است.