دو روز خونین در جاده های مهاباد/ 10 کشته و زخمی در چهار تصادف

سرویس موکریان- در چهار فقره تصادفی که در دو روز اخیر در محورهای مواصلاتی مهاباد رخ داده است،چهار نفر جان خود را از دست داده اند و شش نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

سرویس موکریان- در چهار فقره تصادفی که در دو روز اخیر در محورهای مواصلاتی مهاباد رخ داده است،چهار نفر جان خود را از دست داده اند و شش نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، رحمان احمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی مهاباد امروز دوشنبه به ایرنا گفت: بر اثر وقوع یک حادثه رانندگی در محور مهاباد به سمت میاندوآب در نزدیکی روستای «اگریقاش»  ۲ نفر از سرنشینان خودرو جان خود را از دست داده و ۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

وی ادامه داد: این تصادف بر اثر برخورد یک دستگاه پژو پارس و یک دستگاه پژو آردی اتفاق افتاده بود که در اثر آن راننده آردی و یک کودک از سرنشینان خودرو پژو پارس جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به زخمی شدن ۲ نفر از سرنشینان ۲ خودرو اظهار داشت: نیروهای آتش نشانی افراد مصدوم را پس از خارج کردن از داخل خودرو به بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد منتقل کردند.

احمدی اضافه کرد: روز گذشته نیز تصادف ۲ خودرو دنا و پراید در نزدیکی سه راهی «یوسفکند» موجب مصدوم شدن چهار سرنشین آنها شده بود که با کمک ماموران آتش نشانی پس از انجام اقدامات اولیه با همکاری اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش زریان موکریان، محور مهاباد - میاندوآب از مسیرهای پرتردد و حادثه خیز آذربایجان غربی به شمار می رود؛ در سال جاری سوانح رانندگی زیادی در این محورها به وقوع پیوسته که موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از شهروندان شده است.

اقدامات مربوط به چهار بانده شدن این محور ۴۵ کیلومتری بیش از ۱۰ سال است آغاز شده ولی هنوز به پایان نرسیده است.

صبح امروز نیز سقوط سورای دنا به دره در محور سردشت به مهاباد یک کشته برجا گذاشت.

این حادثه امروز صبح در نزدیکی روستای هرمز آباد در 20 کیلومتری در محور سردشت به مهاباد روی داد و در آن راننده 48 ساله در دم جان باخت.

سرگرد حسنی رییس پلیس راه سردشت سرعت غیرمجاز را علت بروز این سانحه اعلام کرد و گفت: در این حادثه متاسفانه سرگرد محمد وظیفه دوست فرزند حسین 48 ساله که مدت یکسال رییس حفاظت نیروی انتظامی سردشت بود، فوت می‌کند.

شنبه گذشته نیز برخورد سواری پراید با کامیون کمپرسی در هفت کیلومتری جاده سردشت یک کشته برجا گذاشت.

جاده مهاباد به سردشت با 125 كيلومتر طول، کم عرض بوده و نقاط حادثه خیز متعددی دارد.