1400؛ فرصتی برای رفع نامهربانیهای گذشته شهرداری در حق امیرآباد / فریاد فرخی

 سرویس مقاله_ این یادداشت به قلم «فریاد فرخی» فعال رسانه ای در بوکان نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

 سرویس مقاله_ این یادداشت به قلم «فریاد فرخی» فعال رسانه ای در بوکان نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

1400؛ فرصتی برای رفع نامهربانیهای گذشته شهرداری در حق امیرآباد / فریاد فرخی

 سرویسس مقاله_ این یادداشت به قلم «فریاد فرخی» فعال رسانه ای در بوکان نوشته شده و در اختیار زریان موکریان قرار گرفته است.

در حالی شهرداری بوکان طرح تبدیل به پیاده راه و زیبا سازی پل فلزی امیرآباد را در دستور کار قرار داده که این منطقه پرجمعیت بوکان همچنان از مشکلات ترافیک، نبود پارک و فضای سبز، سیمای مخدوش شهری، ورودیهای نابسامان رنج می برد.

امیرآباد یکی از مناطق پر جمعیت شهر بوکان است که با دارا بودن جمعیت تقریبی 50 هزار نفری در طول سالیان گذشته مورد بی مهری مدیریت شهری قرار گرفته و این منطقه در حسرت خدمات رسانی مسئولان مانده است.

دو ورودی شهر بوکان از طرف مهاباد و سردشت در امیرآباد قرار دارد اما متاسفانه هر دو ورودی در شان شهر نیستند و متاسفانه چهره زشت و نامناسبی را به مسافرین نمایش می‌دهند؛  ورودی مهاباد تا حدودی به صورت ناقص ساماندهی شد و ورودی پنجم شهر (سردشت)که شورای شهر از شهرداری خواسته بود یکی  از اولویتهایش باشد به حال خود رها شده است.

ترافیک داخلی امیرآباد یکی دیگر از مشکلات اساسی این منطقه است که شورای ترافیک شهرستان تا بحال نسبت به آن بی تفاوت بوده و هیچگونه اقدام اجرایی و کارشناسی برای رفع مشکل دیده نشده است.

احداث خیابان شانزده متری امیرآباد یکی از درخواست‌های اصلی  مردم و حتی امامان جماعت این منطقه است که علی‌رغم آزاد سازی انجام شده، شهرداری نسبت به اجرای آن بی تفاوت است، در حالی که  این خیابان می‌تواند قسمتی از ترافیک داخلی را سبک‌تر کند. خیابان سی متری در شمالغرب امیراباد همچنان بر روی کاغذ مانده است.

نبود فضای سبز و پارک یکی دیگر از کمبودهای امیرآباد است. شهرداری بوکان در سالیان گذشته قسمتی از دامنه کوه نزدیک آتش نشانی را برای کاشت درخت و ایجاد پارک جنگلی مشخص کرد و فقط یک تابلو از این پروژه مانده است.  پارک دیگری بعد از پل در حال احداث است که قرار بود تاپایان سال 99 به بهره برداری برسد ولی تا به الان شهرداری وضعیت نهایی این پروژه را اعلام نکرده است.

حال که در آستانه آغاز فصل عمرانی 1400 هستیم انتظار می رود شهرداری بوکان با تبعیض مثبت به رفع کوتاهیهای گذشته در حق این منطقه بوکان بپردازد و  پروژه های ذکر شده در بالا را در سال آینده به سرانجام برساند تا شهروندان امیرآباد نیز از مدیریت شهری سهمی داشته باشند. /