ادعای فرمانده آمریکایی از سیاست آمریکا در قبال کُردهای سوریه و ترکیه

سرویس جهان- سرهنگ اریک هیل تاکید کرد آمریکا به حمایت از کردهای سوریه ادامه می دهد اما از جنگ با ترکیه نیز پرهیز می کند.

سرویس جهان- سرهنگ اریک هیل تاکید کرد آمریکا به حمایت از کردهای سوریه ادامه می دهد اما از جنگ با ترکیه نیز پرهیز می کند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، خبرگزاریها از تکمیل خروج نیروها و تجهیزات آمریکایی از شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه خبر می دهند. این شهری است که در سال 2014 داعش آن را محاصره کرد اما نیروهای کرد و آمریکا پس از هشت ماه آن را آزاد کردند. امروز نیروهای روسیه وارد پایگاهی در کوبانی شدند که آمریکاییها به عنوان همپیمان کردها در نزدیکی این شهر از آن استفاده می کردند اما به فرمان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا مجبور به ترک آن شدند. ترکیه بعد از آغاز خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه، در اوایل ماه اکتبر نیروهای کرد را هدف حملات سنگین قرار داد.

کردها آمریکا را به خیانت متهم کرده اند اما آمریکا می گوید قصد خروج ندارد و اکنون در حال استقرار در شرق سوریه و در نزدیکی میدان های نفتی این کشور است که در حال حاضر تحت کنترل کردهاست.

امروز سرهنگ اریک هیل، یکی از فرماندهان نیروی هوایی آمریکا به خیرگزاری آسوشیتدپرس گفت آمریکا نیروهای کرد سوریه را تنها نمی گذارد و همراه با آنها به وطیفه ای که به خاطر آن وارد سوریه شده اند ادامه می دهند و آن مبارزه مشترک با داعش است.

وی افزود: نیروهای آمریکایی همچنان در سوریه هستند تا در کنار کردها به مبارزه با داعش ادامه دهند و نگذارند این گروه ترویستی به میدان های نفتی سوریه دسترسی داشته باشد.

فرمانده هیل تاکید کرد تهدید داعش همچنان ادامه دارد و بنابراین، مبارزه مشترک کردها و آمریکا نیز باید ادامه داشته باشد.

آسوشیتدپرس از مقامات آمریکایی نقل کرد که نباید هیچ کس انتظار داشته باشد که آمریکا به خاطر کردها یا هر چیز دیگر با ترکیه متحد عضو ناتوی آمریکا وارد نبرد شود.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا که در عراق مستقر است، به آسوشیتدپرس گفت: آمریکا به ماموریت خود از جمله آموزش نظامی و تجهیز نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردهای سوریه ادامه خواهد داد.