دکتر عثمانی خواستار اعطای تسهیلات با نرخ پایین به مجتمع صنوف آلاینده بوکان شد

سرویس موکریان- نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که تسهیلات با نرخ پایین به پروژه مجتمع صنوف آلاینده بوکان اعطا شود.

سرویس موکریان- نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد که تسهیلات با نرخ پایین به پروژه مجتمع صنوف آلاینده بوکان اعطا شود.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، صلاح الدین شجاعی رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی ژینگه پاریز مجری طرح احداث مجتمع صنوف آلاینده بوکان در جریان بازید مسئولان استانی و شهرستانی از این پروژه گفت: از محل آورده ششصد عضو این تعاونی تا به امروز 14میلیارد تومان برای ساخت مجتمع صنوف آلاینده بوکان هزینه شده است که برای ادامه کار ساخت نیاز به تسهیلات بانکی داریم.

رضا حسینی معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی نیز گفت: اگر مشکل وثیقه بانکی حل شود برای پرداخت تسهیلات بانکی با مشکلی رو به رو نخواهیم بود و این تسهیلات را باید از بانک توسعه تعاون اخذ کرد.

دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان نیز در این دیدار خطاب به حسینی گفت: اعضای شرکت تعاونی ژینگه پاریز، افرادی هستند که   موفق به تامین مغازه برای خود در سطح شهر نشده اند و توان پرداخت وام با نرخ سود بالای بانکی را نداردند به همین دلیل ما اخذ تسهیلات توسعه روستایی را در نظر گرفتیم که شش درصد نرخ سود دارد.

وی تصریح کرد: انتظار داریم تسهیلات با نرخ سود پایین به اعضای شرکت تعاونی اعطا شود تا اعضا توانایی بازپرداخت را داریم.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی گفت: تلاش می کنیم از وام اشتغال روستایی برای این پروژه استفاده کنیم  و باید یک هیئت   تشکیل شود تا در یک ماه آینده این وضعیت تعیین تکلیف شود.

صلاح الدین شجاعی رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی ژینگه پاریز در ادامه بازدید مسئولان از این پروژه گفت: زمینی به مساحت 19 هکتار برای ساخت مجتمع صنوف آلاینده بوکان خریداری شده است که موافقت اصولی آن اخذ شده است و مجوز تغییر کاربری 9 هکتار آن نیز صادر شده است.

وی در ادامه افزود: پروانه ساخت 75هزار مترمربع زیربنا از بخشداری دریافت شده است که 14 هزار مترمربع  آن ساخته شده و

30 هزار مترمربع دیگر نیز در قالب   مزایده به سه شرکت واگذار شده است.

 پروژه ساخت مجتمع صنوف آلاینده بوکان به هدف انتقال اصناف مزاحم از داخل این شهر به بیرون، در سومین روز از هفته دولت سال ۱۳۹۳ کلنگ زنی شد.

چند ماه قبل نیز یک پست ۱۳۲ کیلو ولت  با تامین زمینی یک هکتاری توسط  شرکت ژینگه پاریز از شهرک هواشناسی بوکان به محل احداث شهرک اصناف آلاینده بوکان منتقل شد و با این اقدام  درهزینه چند میلیاردی کابل کشی برق به این شهرک صرفه جویی شد.

  کاهش ناهنجاری های سمعی و بصری، کاهش ترافیک درون شهری و همچنین کاهش اجاره بهای مغازه ها و اشتغالزایی گسترده از مزایای به سرانجام رسیدن این پروژه است./