دومین شهر آلوده آذربایجان غربی چشم انتظار کمکهای وزارت بهداشت/ سرنوشت نامه دکتر عثمانی چه شد؟

سرویس موکریان_شش روز از نامه درخواست دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان برای رفع کمبودهای این شهرستان از وزیر بهداشت می گذرد اما هنوز از این کمکها خبری نیست.

سرویس موکریان_شش روز از نامه درخواست دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان برای رفع کمبودهای این شهرستان از وزیر بهداشت می گذرد اما هنوز از این کمکها خبری نیست.

​​​​​​​به گزارش خبرنگار زریان موکریان، از زمان آغاز اپیدمی کرونای در کشور تا امروز 67 نفر در بوکان به این ویروس مبتلا شده اند و هفت نفرنیز فوت کرده اند.

این شهرستان  14 درصد مبتلایان استان آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده و بر اساس نسبت جمعیت نیز به ازای هر چهار هزار نفر یک نفر مبتلا شده اند و بر اساس این دو شاخص دومین شهر آلوده استان آذربایجان غربی است.

همزمان با این حجم آلودگی، بوکان با کمبود امکانات بهداشتی مانند ماسک n95، پوشش حفاظتی، ماسک معمولی، تب سنج دیجیتالی، دستکش لاتکس، شیلد محافظ صورت، عینک محافظ و مایع ضد عفونی روبه رو است.

29 اسفندماه دکتر محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی در سربرگ دفتر ارتباطات مردمی خود نامه ای به وزیر بهداشت نوشت و خواستار رفع این کمبودها شد.

همزمان با نوشتن نامه  دکتر عثمانی در بوکان, جلال محمود زاده نماینده مهاباد در تهران با معاون وزیر بهداشت و رئیس هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت دیدار کرد و خواستار رفع کمبود لوازم بهداشتی و درمانی شبکه بهداشت و کادر درمانی بیمارستان مهاباد برای مبارزه با کرونا شد.

24 ساعت بعد از این دیدار کانال رسمی محمودزاده تصاویریی از وی را در حالی منتشر کرد که وسایل درخواستی را دریافت و  تحویل نماینده شبکه بهداشت و درمان مهاباد داده است تا به مقصد مهاباد بارگیری و حمل گردید.

اما شش روز از نامه دکتر عثمانی به نامه وزیر بهداشت می گذرد، کرونا همچنان یکه تازی می کند  و از سرنوشت نامه دکتر عثمانی خبری نیست.