بعد از کلاهبرداری 15 میلیارد ریالی

متلاشی شدن باند کلاهبرداری با تصادف ساختگی در مهاباد، نقده و ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: اعضای باند هفت نفره کلاهبرداری از شرکت های بیمه در استان با تلاش ماموران پلیس به دام افتادند.

سرویس آذربایجان غربی- فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: اعضای باند هفت نفره کلاهبرداری از شرکت های بیمه در استان با تلاش ماموران پلیس به دام افتادند.

​​​​​​​به گزارش زریان موکریان، سردار مسعود خرم نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی دریافت خبری با موضوع تصادف ساختگی و کلاهبرداری از برخی شرکت های بیمه، موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی و با هماهنگی قضائی یکی از متهمان اصلی با چندین فقره سابقه کیفری شناسایی و در شهرستان مهاباد دستگیر شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته، متهم به صراحت به همدستی اشخاص دیگری که اقدام به صحنه سازی تصادف و اخذ دیه از برخی شرکت های بیمه می کردند، اعتراف کردند.

سردار خرم نیا گفت: با هدایت متهم، نسبت به شناسایی سایر همدستان وی اقدام شد و طی یک عملیات غافلگیرانه، تعدادی از کلاهبرداران و کارگردانان صحنه تصادفات ساختگی شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: اعضای اصلی این باند هفت نفر بودند که از طریق تصادف های ساختگی 15 میلیارد ریال از برخی شرکت های بیمه کلاهبرداری کرده بودند.

وی اضافه کرد: متهمان پس از دستگیری به 70 فقره تصادف ساختگی در شهرستان های ارومیه، نقده و مهاباد اعتراف کردند.

وی ادامه داد: موضوع بلافاصله به شرکت های بیمه اعلام شد تا از پرداخت وجه به زیان دیدگان خودداری شود و در اسرع وقت اقدام به طرح شکایت کنند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت: در این راستا 40 متهم که با این باند همکاری داشتند دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی آذربایجان غربی مقابله با سرقت، کلاهبرداری، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف ها از اولویت های پنج گانه انتظامی این استان در سال جاری است.