محتکر مهابادی 1.7 میلیارد ریال جریمه شد

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: محتکر بیش از سه هزار لیتر روغن موتور و افزون بر 200 قطعه لاستیک در مهاباد به پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون ریال جریمه محکوم شد.

سرویس آذربایجان غربی-  مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: محتکر بیش از سه هزار لیتر روغن موتور و افزون بر 200 قطعه لاستیک در مهاباد به پرداخت یک میلیارد و 700 میلیون ریال جریمه محکوم شد.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان مکریان ، ​​​​​​​محمد اقوامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر این احتکار، ماموران تعزیرات و اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت از این انبار 213 حلقه لاستیک کامیون و سه هزار و 168 لیتر روغن موتور، کشف و مجرم پرونده را به شعبه تعزیرات حکومتی معرفی کردند.

وی اضافه کرد: هیات بدوی رسیدگی به تخلفات صنفی تعزیرات حکومتی مهاباد نیز این متهم را علاوه بر الزام به عرضه و فروش کالای احتکار شده، به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

وی بیان کرد: با همکاری نهادهای مرتبط، کالاهای احتکار شده در این انبار با قیمت کارشناسی در بازار عرضه می شود و در این خصوص اقدامات لازم انجام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: در هفته های اخیر، پرونده های مربوط به احتکار کالا با سرعت بسیار زیادی مورد رسیدگی قرار گرفته به طوری که پرونده این قطعات احتکاری خودرو در کمتر از سه هفته به صدور حکم منجر شده است.

به گزارش ایرنا در هفته های اخیر انبارهای احتکار کالا به ارزش صدها میلیارد ریال در کشور شناسایی شده است.