۴۰ حلقه چاه غیرمجاز در مهاباد مسلوب شد

مدیر امور آب مهاباد گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۴۰ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه و ۶ دستگاه تراکتور حفاری غیرمجاز در حوزه این شهرستان توقیف شده است.

 مدیر امور آب مهاباد گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۴۰ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه و ۶ دستگاه تراکتور حفاری غیرمجاز در حوزه این شهرستان توقیف شده است.
حسن  معروف پور حسن معروف پور

به گزارش زریان موکریان، رضا جهینی در این باره افزود: با توجه به بحران کم‌آبی در کشور و‌ منطقه و  اطلاع‌رسانی‌های مکرر منابع آب مهاباد مبنی بر برخورد با متخلفین غیرمجاز منابع آب در راستای صیانت از منابع آب زیرزمینی و سطحی، یکدستگاه حفاری غیرمجاز در روستای دریاس مهاباد کشف و توقیف شد.

 او ادامه داد: این دستگان با همکاری عوامل نیروی انتظامی به پارکینگ مدیریت منابع آب مهاباد انتقال داده شد.

جهینی گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۴۰ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه و ۶ دستگاه تراکتور حفاری غیرمجاز در حوزه شهرستان توقیف و پرونده آنها جهت بررسی و مراحل بعدی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

مدیر امور آب مهاباد در ادامه با اشاره به اطلاعیه شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی در خصوص ممنوعیت شنا تصریح کرد: همه ساله در فصل گرما تعدادی از هموطنان عزیز بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های این شرکت، مبادرت به شنا در مخازن سدها، کانالهای آبیاری و تاسیسات آبی استان می کنند که عموما با خطرات جانی و احتمال غرق شدن همراه است و سد و تاسیسات آبی صرفا برای مصرف شرب و آبرسانی طراحی و احداث شده و به هیچ وجه برای شنا کردن مناسب نیستند.

او ادامه داد: با توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های صادر شده، شهروندان از شنا کردن در این محل ها جدا خودداری کنند و در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی و مدیریت منابع آب مهاباد هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.